Premiera „Felietonów” Wojciecha Tomczyka. Zapraszamy!

We wtorek, 7 maja zapraszamy na premierę „Felietonów” Wojciecha Tomczyka! To kolejna – po znakomitych „Dramatach” – książka ubiegłorocznego laureata „Skrzydeł Dedala”, którą wspólnie wydają: Teologia Polityczna oraz Państwowy Instytut Wydawniczy. Zapraszamy na spotkanie!

Najnowsza książka wybitnego dramaturga to zbiór niepokornych tekstów o polskim kinie, teatrze, prasie i telewizji, które układają się w zdumiewający portret narodowych marzeń: wielkich i niedużych, wzniosłych i przyziemnych, roztropnych i tych mniej, zawsze jednak tak bardzo – naszych. – Cała trudność w czytaniu Tomczyka polega na tym, że człowiek nie wie: śmiać się czy przepisywać i za swoje podawać. To jest, niestety, fenomenalne – przekonuje popularny dziennikarz Robert Mazurek.
________________________

W debacie wokół książki udział wezmą:
Robert Mazurek – dziennikarz i felietonista;
Krzysztof Masłoń – krytyk literacki;
Wojciech Tomczyk – dramaturg, scenarzysta, autor książki;
Barbara Schabowska – TVP Kultura (prowadzenie)

W trakcie spotkania, fragmenty felietonów odczyta aktor Dariusz Jakubowski.
________________________

Wernisaż grafik:
➤ Premierze książki towarzyszyć będzie wernisaż wyjątkowych kolaży autorstwa Michała Strachowskiego, którymi zilustrowane zostały wybrane felietony [KLIKNIJ i zobacz kolaże]

 UWAGA! Wyjątkowa okazja dla osób biorących udział w premierze i wernisażu. Oprawiona i sygnowana grafika autorstwa Michała Strachowskiego zostanie przekazana w podziękowaniu każdej osobie, które wesprze działania Teologii Politycznej darowizną z wysokości min. 1 000 złotych (możliwość płatności przelewem na konto) – przygotowaliśmy jedynie 12 takich grafik. Darowizny zostaną przeznaczone na wydawanie kolejnych numerów „Teologii Politycznej Co Tydzień”.
________________________

Gdzie: Centrum Prasowe Foksal – Warszawa, ul. Foksal 3/5
Kiedy: 7 maja (wtorek)
Godz. 18.00
Wstęp wolny!

Gospodarzami wieczoru będą: Dariusz Karłowicz –  redaktor naczelny Teologii Politycznej oraz Łukasz Michalski – dyrektor Państwowego Instytutu Wydawniczego.
________________________

Wojciech Tomczyk (ur. 1960) – polski dramaturg, scenarzysta, producent filmowy. Debiutował sztuką Wampir. Jego dramaty doczekały się wielu realizacji teatralnych, również poza Polską. Wśród realizacji telewizyjnych, oprócz serialu Sprawiedliwi, w Teatrze Telewizji znalazły się m. in.: Norymberga, Inka 1946, Dolina nicości, Zaręczyny, Breakout oraz Marszałek. Był wielokrotnie nagradzany, ostatnio nagrodą literacką Skrzydła Dedala, a jego teksty zostały przetłumaczone na kilkanaście języków świata. Nakładem Teologii Politycznej ukazały się Dramaty.

Michał Strachowski (ur. 1983) – dyrektor artystyczny Teologii Politycznej. Absolwent londyńskiego King’s College. Autor projektów graficznych, m.in. ilustracji do internetowego tygodnika „Teologia Polityczna Co Tydzień”, okładek książek i oprawy wizualnej wydarzeń organizowanych przez Teologię Polityczną.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku