Niemal 200 dzieci uczęszcza do mini-szkół Fundacji Świętego Mikołaja w Aleppo

Niemal 200 dzieci uczęszcza do mini-szkół Fundacji Świętego Mikołaja w Aleppo

Już od ponad roku, dzięki naszym darczyńcom, możemy pomagać dzieciom w Aleppo. Choć media coraz mniej uwagi poświęcają bliskowschodniej wojnie, koszmar dzieci w Syrii wcale się nie skończył. Nadal żyją one w bardzo ciężkich warunkach i potrzebują naszej pomocy.

Fundacja Świętego Mikołaja w ubiegłym roku uruchomiła dwie mini-szkoły, które stały się oazami spokoju dla niemal 200 dzieci. Do placówki w dzielnicy Al-Suleimaniy na lekcje uczęszcza każdego dnia 80 dzieci między 6 a 12 rokiem życia, które uczą się w trzech grupach wiekowych. Zajęcia w niej prowadzone są z matematyki, języka angielskiego i języka arabskiego.

– Dzieci biorą udział też w przeróżnych aktywnościach i zajęciach dodatkowych, takich jak zajęcia plastyczne, seansy filmowe czy zabawy sportowe. To dla nich bardzo ważne, bo pozwala oderwać się od trudnej sytuacji, która jest wokół nich – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Do drugiej mini-szkoły prowadzonej przez naszą fundację – która znajduje się w dzielnicy Al-Sakhour – codziennie chodzi ponad 100 dzieci. Tutaj również dzieci uczą się języka arabskiego, języka angielskiego i matematyki. Ale nauczyciele poświęcają też wiele czasu na zajęcia wyrównawcze, gdyż dzieci mają ogromne zaległości w nauce.

W obu szkołach zajęcia odbywają się w dwóch turach, rano i wieczorem, żeby móc przyjąć jak największą grupę dzieci.

***

Tylko dzięki Państwa pomocy Święty Mikołaj może pomagać! Prosimy o 1% podatku na naszą rzecz. Wystarczy wpisać w PIT numer: KRS 0000126602

 Można także przekazać darowiznę on-line: www.mikolaj.org.pl/aleppo lub przelewem na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, numer 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem „darowizna Aleppo”.


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii PolitycznejKliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.