Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Niemal 200 dzieci uczęszcza do mini-szkół Fundacji Świętego Mikołaja w Aleppo

Niemal 200 dzieci uczęszcza do mini-szkół Fundacji Świętego Mikołaja w Aleppo

Już od ponad roku, dzięki naszym darczyńcom, możemy pomagać dzieciom w Aleppo. Choć media coraz mniej uwagi poświęcają bliskowschodniej wojnie, koszmar dzieci w Syrii wcale się nie skończył. Nadal żyją one w bardzo ciężkich warunkach i potrzebują naszej pomocy.

Fundacja Świętego Mikołaja w ubiegłym roku uruchomiła dwie mini-szkoły, które stały się oazami spokoju dla niemal 200 dzieci. Do placówki w dzielnicy Al-Suleimaniy na lekcje uczęszcza każdego dnia 80 dzieci między 6 a 12 rokiem życia, które uczą się w trzech grupach wiekowych. Zajęcia w niej prowadzone są z matematyki, języka angielskiego i języka arabskiego.

– Dzieci biorą udział też w przeróżnych aktywnościach i zajęciach dodatkowych, takich jak zajęcia plastyczne, seansy filmowe czy zabawy sportowe. To dla nich bardzo ważne, bo pozwala oderwać się od trudnej sytuacji, która jest wokół nich – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Do drugiej mini-szkoły prowadzonej przez naszą fundację – która znajduje się w dzielnicy Al-Sakhour – codziennie chodzi ponad 100 dzieci. Tutaj również dzieci uczą się języka arabskiego, języka angielskiego i matematyki. Ale nauczyciele poświęcają też wiele czasu na zajęcia wyrównawcze, gdyż dzieci mają ogromne zaległości w nauce.

W obu szkołach zajęcia odbywają się w dwóch turach, rano i wieczorem, żeby móc przyjąć jak największą grupę dzieci.

***

Tylko dzięki Państwa pomocy Święty Mikołaj może pomagać! Prosimy o 1% podatku na naszą rzecz. Wystarczy wpisać w PIT numer: KRS 0000126602

 Można także przekazać darowiznę on-line: www.mikolaj.org.pl/aleppo lub przelewem na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, numer 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem „darowizna Aleppo”.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.