Współczesny świat stawia przed teologami wyzwania związane zarówno z obroną wiary, jak i ewangelizacją. Ich praca powinna więc owocować naukowymi rozprawami oraz tekstami popularnonaukowymi, wyrażającymi idee w sposób dostosowany do poziomu wiedzy religijnej osób, które nie są absolwentami studiów teologicznych czy filozoficznych. Zachęcamy do lektury książki ks. Przemysława Artemiuka „Wiara na peryferiach. Eseje o Kościele” wydawnictwa „Scriptum”.
Współczesny świat stawia przed teologami wyzwania związane zarówno z obroną wiary, jak i ewangelizacją. Ich praca powinna więc owocować naukowymi rozprawami oraz tekstami popularnonaukowymi, wyrażającymi idee w sposób dostosowany do poziomu wiedzy religijnej osób, które nie są absolwentami studiów teologicznych czy filozoficznych. Dzisiejszy sposób komunikowania najważniejszych prawd wiary powinien więc zwracać się nie tylko do rozumu, ale i do serc wszystkich ludzi dobrej woli. Ks. Przemysław Artemiuk w swoim zbiorze esejów podejmuje to wyzwanie z odwagą i entuzjazmem. W przedstawionych tekstach porusza szerokie spektrum zagadnień, przybliża postaci wybitnych myślicieli chrześcijańskich, odpowiada na pytania dotykające codziennych relacji człowieka z Bogiem i z innymi ludźmi. Nie waha się sięgać do przykładów z własnego życia, dzięki czemu tylko wzbogaca wartość merytoryczną tekstów i ma szansę dotrzeć do osób, które zmagają się ze wątpliwościami. Książka może być przyjemną lekturą dla osób wierzących, a także pomocą dla katechetów, liderów wspólnot religijnych i kaznodziejów szukających inspiracji w swojej pracy.
ks. dr hab. Damian Wąsek, prof. UPJPII
Ks. prof. ucz. dr hab. Przemysław Artemiuk (ur. 1974) – teolog fundamentalny, profesor na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży oraz przewodniczący Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce. Ostatnio opublikował monografię Kim jest papież w Kościele? Szkice z teologii prymatu (Płock 2022), a także zredagował Odcienie polskiego katolicyzmu (Płock 2022) oraz Hermeneutyka i apologia. W kręgu myśli teologicznej ks. Henryka Seweryniaka (Płock 2022).
Wydawca: Wydawnictwo „Scriptum”
Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2025 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!