Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Wiara na peryferiach. Eseje o Kościele – ks. Przemysław Artemiuk

Wiara na peryferiach. Eseje o Kościele – ks. Przemysław Artemiuk

Współczesny świat stawia przed teologami wyzwania związane zarówno z obroną wiary, jak i ewangelizacją. Ich praca powinna więc owocować naukowymi rozprawami oraz tekstami popularnonaukowymi, wyrażającymi idee w sposób dostosowany do poziomu wiedzy religijnej osób, które nie są absolwentami studiów teologicznych czy filozoficznych. Zachęcamy do lektury książki ks. Przemysława Artemiuka „Wiara na peryferiach. Eseje o Kościele” wydawnictwa „Scriptum”.

Współczesny świat stawia przed teologami wyzwania związane zarówno z obroną wiary, jak i ewangelizacją. Ich praca powinna więc owocować naukowymi rozprawami oraz tekstami popularnonaukowymi, wyrażającymi idee w sposób dostosowany do poziomu wiedzy religijnej osób, które nie są absolwentami studiów teologicznych czy filozoficznych. Dzisiejszy sposób komunikowania najważniejszych prawd wiary powinien więc zwracać się nie tylko do rozumu, ale i do serc wszystkich ludzi dobrej woli. Ks. Przemysław Artemiuk w swoim zbiorze esejów podejmuje to wyzwanie z odwagą i entuzjazmem. W przedstawionych tekstach porusza szerokie spektrum zagadnień, przybliża postaci wybitnych myślicieli chrześcijańskich, odpowiada na pytania dotykające codziennych relacji człowieka z Bogiem i z innymi ludźmi. Nie waha się sięgać do przykładów z własnego życia, dzięki czemu tylko wzbogaca wartość merytoryczną tekstów i ma szansę dotrzeć do osób, które zmagają się ze wątpliwościami. Książka może być przyjemną  lekturą dla osób wierzących, a także pomocą dla katechetów, liderów wspólnot religijnych i kaznodziejów szukających inspiracji w swojej pracy.

ks. dr hab. Damian Wąsek, prof. UPJPII

 

Ks. prof. ucz. dr hab. Przemysław Artemiuk (ur. 1974) – teolog fundamentalny, profesor na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży oraz przewodniczący Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce. Ostatnio opublikował monografię Kim jest papież w Kościele? Szkice z teologii prymatu (Płock 2022), a także zredagował Odcienie polskiego katolicyzmu (Płock 2022) oraz Hermeneutyka i apologia. W kręgu myśli teologicznej ks. Henryka Seweryniaka (Płock 2022).

 

Wydawca: Wydawnictwo „Scriptum”

Link do książki


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.