Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Świętuj Dzień Niepodległości z Muzeum Historii Polski

Świętuj Dzień Niepodległości z Muzeum Historii Polski

11 listopada Muzeum Historii Polski zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości w Warszawie w ramach cyklicznego wydarzenia „Przystanek Niepodległość”.

Gra rodzinna pt. „Jutro będzie wolność!”

Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 12 roku życia. Uczestnicy przez chwilę poczują atmosferę tamtych listopadowych dni i poznają realia życia mieszkańców miast na rok przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Zapoznają się z organizacjami i spotkają postacie, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości. Miejsce startu gry znajdzie się na Skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu, a akcja rozgrywać się będzie w Śródmieściu. Start co pół godziny od 10.00 do 16.00 (przewidywany czas trwania rozgrywki wynosi około 2 godzin, ostatni start o godzinie 14.00). Uczestnicy podczas gry będą używali własnych telefonów komórkowych potrzebnych do wysyłania i odbierania sms-ów. Obowiązujązapisy: oferta.edu@muzhp.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Gra dla dzieci pt. „Tadeusz w Warszawie”

Dzieci powyżej 6 roku życia mogą wziąć udział w grze pt. „Tadeusz w Warszawie”, która pokaże warszawskie wątki życia Tadeusza Kościuszki.  Uczestnicy gry, wraz z bohaterem, na chwilę staną się kadetami Szkoły Rycerskiej, a później będą odkrywać tajemnice Warszawy czasów stanisławowskich. Udział w grze pozwoli także na poznanie podstawowych faktów  z życia Naczelnika. Na mecie najmłodsi na chwilę przeniosą się do 1917 roku, by sprawdzić jak obchodzono setną rocznicę śmierci Kościuszki. Gra rozpoczynać się będzie na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) w godzinach 10.00-14.00 (ostatni start o godz. 13.00).

Wystawa plenerowa pt. „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei”

Wystawę będzie można obejrzeć przed budynkiem Narodowego Banku Polskiego w Warszawie (pl. Powstańców Warszawy 4). W punkcie informacyjnym Przystanku Niepodległość na Skwerze Hoovera dostępne będą specjalne materiały edukacyjne poświęcone postaci Naczelnika. 

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach „Przystanku Niepodległość” są bezpłatne.

Termin wydarzenia: 11 listopada 2017 r. (sobota), w godzinach 10.00-16.00.

***

Przystanek Niepodległość to adresowany do wszystkich cykl imprez, które od 2006 roku Muzeum Historii Polski przygotowuje w Warszawie w ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Muzeum proponuje radosne świętowanie, starając się jednocześnie wzbudzić zainteresowanie historią i przywołać atmosferę sprzed niemal 100 lat. Na Przystanek co roku przychodzą (bez względu na pogodę) tysiące osób.

Każda edycja Przystanku ma swój temat przewodni – w poprzednich latach były to m.in. postać Henryka Sienkiewicza, Drogi do wolności czy Warszawa przed powstaniem styczniowym. Głównymi atrakcjami wydarzenia są co roku edukacyjne gry miejskie, w których biorą udział całe rodziny. Muzeum zaprasza także do zwiedzania swoich wystaw, obejrzenia tematycznych pokazów filmów, przestawień teatralnych czy wzięcia udziału w spacerach. Podczas poprzednich edycji PN dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy m.in.: „Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności”, „Wojenne rozstania”, „Ziemia obiecana. Miasto i nowoczesność”. Przystanek zwieńczały koncerty gwiazd taki jak Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak czy zespołów Pustki i Raz, Dwa, Trzy.

Każdej imprezie towarzyszy wydawana „Jednodniówka” – gazeta stylizowana na przedwojenną prasę, która oprócz funkcji informacyjnej pełni rolę przewodnika – wskazówki do gry miejskiej. 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Nowy początek” prof. Vittorio Possentiego!
Wydaj „Nowy początek” prof. Possentiego z Teologią Polityczną
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.