Czytamy „Eutyfrona” w seminarium duchownym

Czytamy „Eutyfrona” w seminarium duchownym

Po „Kritonie” w więzieniu na Rakowieckiej, zapraszamy na czytanie „Eutyfrona” w murach Seminarium Duchownego w Warszawie. To kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu Platońskiego, na które zapraszają: Teologia Polityczna, Ośrodek Myśli Politycznej, Państwowy Instytut Wydawniczy, Instytut Filozofii Klasycznej UW oraz Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie

„Eutyfron” to jeden z najwcześniejszych dialogów Platona i jeden z kilku najważniejszych tekstów, jakie w dziejach kultury europejskiej poświęcono zagadnieniu pobożności. W dialogu Sokrates (przeciwko któremu Meletos właśnie wniósł oskarżenie do sądu) spotyka tytułowego Eutyfrona, który także ma do czynienia z sądem, występuje przed nim jednak w zupełnie innej roli niż Sokrates – jako oskarżyciel zarzucający własnemu ojcu zabójstwo.

Kiedy: 28 listopada (wtorek), godz. 18.00
Gdzie: Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie – ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 (wejście za księgarnią)

tłumaczenie: prof. Ryszard Legutko
Sokrates - Tomasz Marzecki
Eutyfron - Janusz Zadura
reżyseria: Dariusz Karłowicz

Wydarzenie zastanie zarejestrowane przez kamery.

UWAGA - LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA! Na teren seminarium będą mogły wejść tylko osoby, które wcześniej wpiszą się na naszą listę. Prosimy o potwierdzenie przybycia KLIKAJĄC TUTAJ

„Eutyfron” ukazał się w nowej serii Biblioteki Klasycznej, wydanej wspólnie przez Teologię Polityczną, Ośrodek Myśli Politycznej oraz Państwowy Instytut Wydawniczy. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Darczyńców Teologii Politycznej, którym pragniemy w tym miejscu jeszcze raz serdecznie podziękować!

Wydarzenie na Facebooku

Zapraszamy do obejrzenia poprzedniego wydarzenia organizowanego w ramach Festiwalu Platońskiego:

„Kriton na Rakowieckiej".

(relacja dostępna jest TUTAJ)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Fajdrosa” w tłumaczeniu prof. Henryka Podbielskiego
Według Kahna ten romantyczny opis natury pozostaje czymś niezrównanym w twórczości Platona, co czyni z „Fajdrosa” jedno z literackich arcydzieł.
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.