Czytamy „Eutyfrona” w seminarium duchownym

Czytamy „Eutyfrona” w seminarium duchownym

Po „Kritonie” w więzieniu na Rakowieckiej, zapraszamy na czytanie „Eutyfrona” w murach Seminarium Duchownego w Warszawie. To kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu Platońskiego, na które zapraszają: Teologia Polityczna, Ośrodek Myśli Politycznej, Państwowy Instytut Wydawniczy, Instytut Filozofii Klasycznej UW oraz Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie

„Eutyfron” to jeden z najwcześniejszych dialogów Platona i jeden z kilku najważniejszych tekstów, jakie w dziejach kultury europejskiej poświęcono zagadnieniu pobożności. W dialogu Sokrates (przeciwko któremu Meletos właśnie wniósł oskarżenie do sądu) spotyka tytułowego Eutyfrona, który także ma do czynienia z sądem, występuje przed nim jednak w zupełnie innej roli niż Sokrates – jako oskarżyciel zarzucający własnemu ojcu zabójstwo.

Kiedy: 28 listopada (wtorek), godz. 18.00
Gdzie: Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie – ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 (wejście za księgarnią)

tłumaczenie: prof. Ryszard Legutko
Sokrates - Tomasz Marzecki
Eutyfron - Janusz Zadura
reżyseria: Dariusz Karłowicz

Wydarzenie zastanie zarejestrowane przez kamery.

UWAGA - LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA! Na teren seminarium będą mogły wejść tylko osoby, które wcześniej wpiszą się na naszą listę. Prosimy o potwierdzenie przybycia KLIKAJĄC TUTAJ

„Eutyfron” ukazał się w nowej serii Biblioteki Klasycznej, wydanej wspólnie przez Teologię Polityczną, Ośrodek Myśli Politycznej oraz Państwowy Instytut Wydawniczy. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Darczyńców Teologii Politycznej, którym pragniemy w tym miejscu jeszcze raz serdecznie podziękować!

Wydarzenie na Facebooku

Zapraszamy do obejrzenia poprzedniego wydarzenia organizowanego w ramach Festiwalu Platońskiego:

„Kriton na Rakowieckiej".

(relacja dostępna jest TUTAJ)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii PolitycznejKliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.