Stypendyści „JP2 Studies” poznają Angelicum

Stypendyści „JP2 Studies” poznają Angelicum

Studenci „JP2 Studies” – nowego, rocznego programu studiów utworzonego przez Instytut Kultury Św. Jana Pawła II – od kilku dni mają możliwość uczestniczenia w życiu akademickim papieskiego uniwersytetu Angelicum. Trzon grupy stanowią stypendyści z Polski, którzy zostali wyłonieni w konkursie organizowanym przez Instytut Tertio Millennio oraz Teologię Polityczną.

Nowo przyjęci studenci na początku października wzięli udział w tzw. dniu orientacyjnym, w trakcie którego zostali oprowadzeni po uniwersytecie przez o. Benedicta Croella OP, dyrektora ds. rozwoju i szerzenia misji Angelicum. W kolejnych dniach spotkali się z profesorami i pracownikami uczelni, a także wzięli udział w pierwszych zajęciach z cyklu „JP2 and Philosophy”, poprowadzonych przez o. Cezarego Binkiewicza OP, nowego dyrektora Instytutu Kultury Św. Jana Pawła II.

Warto dodać, że wykłady o. Binkiewicza, podobnie jak większość zajęć prowadzonych w ramach „JP2 Studies”, odbywać się będą w auli nr 11, w której młody ksiądz Karol Wojtyła bronił przed laty swej pracy doktorskiej.

Większość zajęć w ramach „JP2 Studies” odbywać się będzie w auli nr 11, w której Karol Wojtyła bronił swej pracy doktorskiej

Na unikalny, interdyscyplinarny program „JP2 Studies” składają się kursy opracowane i prowadzone przez znakomitych profesorów zaproszonych na Angelicum przez Instytut Kultury Św. Jana Pawła II. W tym roku akademickim są to m.in.: George Weigel, o. Jarosław Kupczak OP, Marek A. Cichocki, Remi Brague, Michał Gierycz, Russell Hittinger, Jarosław Kilian, bp Rowan Williams. 

W kilkunastoosobowej grupie studentów przyjętych na tegoroczne „JP2 Studies”, znaczne grono stanowią polscy stypendyści, laureaci Konkursu Papieskiego organizowanym przez Teologię Polityczną i Instytut Tertio Millennio.

Oficjalna inauguracja roku akademickiego 2021/22 na Angelicum będzie miała miejsce 18 października. Szczegóły tego wydarzenia podamy wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć naszych stypendystów i śledzenia twitterowego konta ks. Tomasza Podlewskiego – jednego ze stypendystów – który sukcesywnie będzie zamieszczał na nim zdjęcia z Rzymu (https://twitter.com/ks_t_podlewski). 


 

Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Spójrzmy na nowoczesność oczami prof. Rémiego Brague'a – „Umiarkowanie nowoczesny” po raz pierwszy po polsku
Zostań współwydawcą najnowszej książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.