Studenci „JP2 Studies” – nowego, rocznego programu studiów utworzonego przez Instytut Kultury Św. Jana Pawła II – od kilku dni mają możliwość uczestniczenia w życiu akademickim papieskiego uniwersytetu Angelicum. Trzon grupy stanowią stypendyści z Polski, którzy zostali wyłonieni w konkursie organizowanym przez Instytut Tertio Millennio oraz Teologię Polityczną.
Nowo przyjęci studenci na początku października wzięli udział w tzw. dniu orientacyjnym, w trakcie którego zostali oprowadzeni po uniwersytecie przez o. Benedicta Croella OP, dyrektora ds. rozwoju i szerzenia misji Angelicum. W kolejnych dniach spotkali się z profesorami i pracownikami uczelni, a także wzięli udział w pierwszych zajęciach z cyklu „JP2 and Philosophy”, poprowadzonych przez o. Cezarego Binkiewicza OP, nowego dyrektora Instytutu Kultury Św. Jana Pawła II.
Warto dodać, że wykłady o. Binkiewicza, podobnie jak większość zajęć prowadzonych w ramach „JP2 Studies”, odbywać się będą w auli nr 11, w której młody ksiądz Karol Wojtyła bronił przed laty swej pracy doktorskiej.
Większość zajęć w ramach „JP2 Studies” odbywać się będzie w auli nr 11, w której Karol Wojtyła bronił swej pracy doktorskiej
Na unikalny, interdyscyplinarny program „JP2 Studies” składają się kursy opracowane i prowadzone przez znakomitych profesorów zaproszonych na Angelicum przez Instytut Kultury Św. Jana Pawła II. W tym roku akademickim są to m.in.: George Weigel, o. Jarosław Kupczak OP, Marek A. Cichocki, Remi Brague, Michał Gierycz, Russell Hittinger, Jarosław Kilian, bp Rowan Williams.
W kilkunastoosobowej grupie studentów przyjętych na tegoroczne „JP2 Studies”, znaczne grono stanowią polscy stypendyści, laureaci Konkursu Papieskiego organizowanym przez Teologię Polityczną i Instytut Tertio Millennio.
Oficjalna inauguracja roku akademickiego 2021/22 na Angelicum będzie miała miejsce 18 października. Szczegóły tego wydarzenia podamy wkrótce.
Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć naszych stypendystów i śledzenia twitterowego konta ks. Tomasza Podlewskiego – jednego ze stypendystów – który sukcesywnie będzie zamieszczał na nim zdjęcia z Rzymu (https://twitter.com/ks_t_podlewski).
Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2025 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!