Stypendyści „JP2 Studies” poznają Angelicum

Stypendyści „JP2 Studies” poznają Angelicum

Studenci „JP2 Studies” – nowego, rocznego programu studiów utworzonego przez Instytut Kultury Św. Jana Pawła II – od kilku dni mają możliwość uczestniczenia w życiu akademickim papieskiego uniwersytetu Angelicum. Trzon grupy stanowią stypendyści z Polski, którzy zostali wyłonieni w konkursie organizowanym przez Instytut Tertio Millennio oraz Teologię Polityczną.

Nowo przyjęci studenci na początku października wzięli udział w tzw. dniu orientacyjnym, w trakcie którego zostali oprowadzeni po uniwersytecie przez o. Benedicta Croella OP, dyrektora ds. rozwoju i szerzenia misji Angelicum. W kolejnych dniach spotkali się z profesorami i pracownikami uczelni, a także wzięli udział w pierwszych zajęciach z cyklu „JP2 and Philosophy”, poprowadzonych przez o. Cezarego Binkiewicza OP, nowego dyrektora Instytutu Kultury Św. Jana Pawła II.

Warto dodać, że wykłady o. Binkiewicza, podobnie jak większość zajęć prowadzonych w ramach „JP2 Studies”, odbywać się będą w auli nr 11, w której młody ksiądz Karol Wojtyła bronił przed laty swej pracy doktorskiej.

Większość zajęć w ramach „JP2 Studies” odbywać się będzie w auli nr 11, w której Karol Wojtyła bronił swej pracy doktorskiej

Na unikalny, interdyscyplinarny program „JP2 Studies” składają się kursy opracowane i prowadzone przez znakomitych profesorów zaproszonych na Angelicum przez Instytut Kultury Św. Jana Pawła II. W tym roku akademickim są to m.in.: George Weigel, o. Jarosław Kupczak OP, Marek A. Cichocki, Remi Brague, Michał Gierycz, Russell Hittinger, Jarosław Kilian, bp Rowan Williams. 

W kilkunastoosobowej grupie studentów przyjętych na tegoroczne „JP2 Studies”, znaczne grono stanowią polscy stypendyści, laureaci Konkursu Papieskiego organizowanym przez Teologię Polityczną i Instytut Tertio Millennio.

Oficjalna inauguracja roku akademickiego 2021/22 na Angelicum będzie miała miejsce 18 października. Szczegóły tego wydarzenia podamy wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć naszych stypendystów i śledzenia twitterowego konta ks. Tomasza Podlewskiego – jednego ze stypendystów – który sukcesywnie będzie zamieszczał na nim zdjęcia z Rzymu (https://twitter.com/ks_t_podlewski). 


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Hippiasza większego” w tłumaczeniu profesora Artura Pacewicza
Klasyczny dialog sokratejski w tłumaczenie prof. Artura Pacewicza
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.