Ukraina. Wojna o kształt globalnej rzeczywistości

Ukraina. Wojna o kształt globalnej rzeczywistości

9 marca o godz. 18.00 odbyło się spotkanie poświęcone największemu konfliktowi zbrojnemu w Europie od 1945 roku: wojnie w Ukrainie. W dyskusji na temat nowego geopolitycznego ładu na świecie udział wzięli założyciele środowiska Teologii Politycznej: Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin i Dariusz Karłowicz.

W dyskusji udział wezmą: 
Marek A. Cichocki,
Dariusz Gawin,
Dariusz Karłowicz.
Dyskusję poprowadzi Karol Grabias (Teologia Polityczna).

Link do wydarzenia na Facebook.

Link do transmisji:

 
____________
Uwaga! Istnieje możliwość udziału w spotkaniu w siedzibie Teologii Politycznej przy ul. Koszykowej 24 w Warszawie JEDYNIE po rejestracji (liczba miejsc ograniczona):

https://ukraina-tp.konfeo.com/pl/groups
____________

Stary porządek przestał istnieć. Obserwujemy początek konfliktu geopolitycznego o nowy kształt europejskiej i globalnej rzeczywistości. Niespotykana w Europie od końca II Wojny Światowej skala przemocy – bombardowanie i ostrzał artyleryjski osiedli mieszkaniowych, stosowanie pocisków kasetowych, śmierć setek cywilów i największy kryzys migracyjny od dziesięcioleci – udowadnia, że Władimir Putin jest gotowy do zniszczenia całych państw, by osiągnąć swój geopolityczny cel: odbudowę wielkiej Rosji.

Od Zachodu, w tym i od Polski, będzie zależał kształt świata, który powstanie na gruzach budowanego od dziesięcioleci przekonania, że wojna w Europie jest niemożliwa. Właśnie teraz rozpoczęła się walka o nowy globalny porządek bezpieczeństwa, w którym Zachód staje przed ogromnym wzywaniem: odbudowy własnego potencjału militarnego i politycznej jedności w kwestiach strategicznej wizji Starego Kontynentu. Czy nam się to uda?

Fot. Ukrainian President's Office / FORUM

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. 

MKiDN kolor 90


 Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.