Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Teologia Polityczna poszukuje redaktora

Teologia Polityczna poszukuje redaktora

Dołącz do zespołu Teologii Politycznej! Poszukujemy osoby na stanowisko redaktora. Wyślij swoje zgłoszenie do 10 marca!

Teologia Polityczna to ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką, artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Jesteśmy wydawcą rocznika „Teologia Polityczna” założonego przez dwóch filozofów Marka A. Cichockiego i Dariusza Karłowicza reprezentującym dziedzinę z pogranicza filozofii, polityki i teologii. Wydajemy tygodnik „Teologia Polityczna Co Tydzień”. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal  www.teologiapolityczna.pl. Organizujemy debaty, pokazy filmowe, festiwale literackie. Prowadzimy działalność naukowo-wydawniczą: uznane wydawnictwo naukowe, realizujemy projekty naukowe, organizujemy konferencje. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) w Rzymie.

Fundacja Świętego Mikołaja, wydawca Teologii Politycznej, działa od ponad 20 lat. Łączymy działalność charytatywną, edukacyjną i naukową. Zrealizowaliśmy kilkadziesiąt kampanii społecznych, m. in. „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” na rzecz hospicjum, „Grunt to rodzina!” na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, „Mama w pracy”, „Bóg się rodzi!”, „Pomóż samotnym matkom" dla Caritas Polska.  Przy współpracy z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia organizowaliśmy kampanie Dnia Papieskiego. Od 2010 r. prowadzimy fundusz stypendialny „Stypendia św. Mikołaja”. Pomagamy dzieciom i młodzieży w Aleppo i Mariupolu.

Poszukujemy osoby na stanowisko:
redaktor,
Miejsce pracy: Warszawa,
Forma zatrudnienia: do uzgodnienia, praca w wymiarze 40 godzin tygodniowo.

Do głównych zadań osoby zatrudnionej będzie należała współpraca z zespołem redakcyjnym w zakresie zamawiania, redagowania i promowania publikacji Teologii Politycznej na stronie internetowej, współorganizacja wydarzeń:

 • kontakt z autorami, zamawianie tekstów, redagowanie publikacji na portalu www.teologiapolityczna.pl,
 • prowadzenie profili w mediach społecznościowych Teologii Politycznej, (m.in. Facebook, platformy podcastowe), redakcja i przygotowywanie newslettera Teologii Politycznej,
 • publikacja tekstów na stronie internetowej za pośrednictwem systemu cms,
 • promocja i współorganizacja spotkań, debat, konferencji organizowanych przez Teologię Polityczną i Instytut Kultury św. Jana Pawła II na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu Angelicum w Rzymie,
 • współpraca z zespołem Fundacji przy pozyskiwaniu funduszy na działalność Teologii Politycznej.

Oferujemy pracę w dynamicznym zespole, ciekawe wyzwania, możliwość udziału w inspirujących intelektualnie projektach realizowanych przez Teologię Polityczną.

Wymagania

 • wiedza na temat projektów Teologii Politycznej,
 • chęć nauki i rozwoju w instytucji, jaką jest Teologia Polityczna,
 • sumienność, otwartość na ludzi, chęć przyjmowania na siebie odpowiedzialnych zadań,
 • dokładność i skrupulatność,
 • wysokie umiejętności komunikacyjne i interpersonalne,
 • odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań,
 • odpowiedzialność i samodzielność w działaniu,
 • dobra organizacja pracy własnej,
 • biegła obsługa komputera i pakietu MS Office,
 • wykształcenie wyższe,
 • znajomość języka angielskiego,
 • praca pod presją czasu.

Dodatkowe atuty

 • co najmniej 3 lata doświadczenia w pracy redakcyjnej lub w organizacji wydarzeń naukowo-kulturalnych
 • znajomość obsługi systemów CMS (np. SilverStripe, Wordpress) oraz newsletterowych (np. Mailchimp, MailerLite)
 • staże, wolontariat w organizacjach pozarządowych lub redakcjach.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego na adres: joanna.paciorek@mikolaj.org.pl do 10 marca 2022 r.

Prosimy o wpisywanie w CV klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018, poz. 1000)”.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.