Książki Rémiego Brague'a i Étienne'a Gilsona ukażą się w polskim przekładzie

Książki Rémiego Brague'a i Étienne'a Gilsona ukażą się w polskim przekładzie

Mamy przyjemność poinformować, że Teologia Polityczna otrzymała dofinansowanie od Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Literatura 2021” na wydanie polskiego tłumaczenia książek Rémiego Brague'a „Modérément moderne” oraz Étienne'a Gilsona „Constantes philosophiques de l’être”.

Pozycja Constantes philosophiques de l’être jest poświęcona badaniom z zakresu filozofii bytu i w istotny sposób przyczyniła się do odnowienia tomistycznego realizmu w refleksji nad podstawowymi problemami filozofii w XX wieku. Z tego względu prace Gilsona – wśród nich Constantes philosophiques de l’être - stanowią jedno z najważniejszych źródeł inspiracji dla chrześcijańskiej kultury, istotnie wpływając na jej samorozumienie i samowiedzę. Wydanie tej książki jest zatem udostępnieniem polskiemu czytelnikowi jednego z najbardziej wartościowych dzieł omawiających zagadnienie bytu i relacji człowieka do niego.

Książka Rémiego Brague'a Modérément moderne: Le Temps Modernes ou l'invention d'une supercherie jest poświęcona zagadnieniu nowoczesności i uzupełnia rozważania, które polski czytelnik zna z wydanego przez Brague'a rok później Królestwa człowieka (polski przekład tego dzieła został wydany przez Teologię Polityczną w 2020 roku dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Książki). Wydana książka udostępni polskiemu czytelnikowi jedno z najbardziej wartościowych dzieł omawiających zagadnienie modernizmu, które zostało wydane w literaturze światowej w ciągu ostatnich kilku lat. Poświęcone temu zagadnieniu analizy Brague'a zyskują coraz większą popularność w Polsce, do czego istotnio przyczyniły się dotychczasowe działania Teologii Politycznej realizowane dzięki wsparciu Instytutu Książki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Logo MKDNiS kolorowe


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.