Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Redaktor naczelny „Idziemy” apeluje do odbiorców prasy katolickiej

Redaktor naczelny „Idziemy” apeluje do odbiorców prasy katolickiej

Ograniczenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym rujnują kolportaż prasy katolickiej. Dla wielu cennych tytułów warunkiem przetrwania może okazać się jedynie prenumerata elektroniczna. Podzielając obawę o ich los, zamieszczamy apel ks. Henryka Zielińskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Idziemy”, skierowany do osób, którym los Kościoła nie jest obojętny, aby w tym trudnym czasie zdecydowały się na zakup prasy katolickiej w wersji elektronicznej.

Drodzy Czytelnicy „Idziemy”

Numer, który oddajemy do druku, jest datowany jako podwójny. Następny – jak Bóg da – będzie dopiero na Niedzielę Palmową. Nie chcemy narażać naszych dziennikarzy, pracowników i kolporterów na niekonieczne ryzyko. Nie chcemy także sprawiać nadmiernych kłopotów duszpasterzom, bo jak mają rozprowadzać nasz tygodnik – kiedy w kościele nie ma wiernych? Parafie i tak znalazły się w trudnej sytuacji ze względu na brak ofiar na tacę. Wiele kiosków też już zamknięto.

Naszych Czytelników i Przyjaciół proszę w tym trudnym czasie o wparcie. Najbardziej chodzi nam o nabywanie i czytanie naszego tygodnika w wersji elektronicznej za pośrednictwem stron www.eprasa.pl lub www.egazety.pl. Powiedzcie o tej możliwości znajomym, gdziekolwiek mieszkają. Zachęcam też do korzystania z naszego serwisu www.idziemy.pl – teraz najświeższe informacje i komentarze będzie można znaleźć właśnie tam.

W najnowszym numerze warto przeczytać co najmniej kilka tekstów:

- Egzamin z wiary – Czy Bóg posługuje się chorobą by nas skłonić do nawrócenia? Czy ludzie pobożni mają większe szanse na uniknięcie zarazy? – na te i inne pytania o przeżywanie wiary w czasach zarazy – odpowiada o. Józef Augustyn SJ.

Zamiast wieży Babel – Budowaliśmy wieżę Babel i zdawało się, że niewiele już nam pozostało do jej ukończenia – pisze ks. Henryk Zieliński.

- Wspólnota na łączach – Co powinniśmy zrobić aby dobrze przeżywać Mszę Świętą transmitowaną przez media? – wyjaśnia bp. Adam Bałabuch.

- Przykład idzie z Polski – Zagraniczne media wskazują, że hiszpański minister zdrowia jest filozofem, niemiecki bankowcem, a polski minister jest lekarzem z powołania, który fachowo przystąpił do pracy – opisuje Anna Meetschen.

- Przemija postać świata – Jak przetrwamy obecny kryzys jako państwo i jako Kościół? Co musi się zmienić w naszych zwyczajach?– analizuje Krzysztof Ziemiec.

 - Koniec iluzji – W czasie wielkiego kryzysu organizacje, włącznie z Unią Europejską, zawodzą, a sprawdzają się silne państwa narodowe – wskazuje Jacek Karnowski.

- Święto ludzkiej wolności – O „największym wstrząsie”, którego doznały niebiosa w dniu Zwiastowania – pisze    o. Wojciech Surówka OP.

- Rzym spowity wirusem – Refleksjami związanymi z życiem w wymarłym Rzymie i z odnajdywania się w tym przed bogiem – dzieli się o. Dariusz Kowalczyk SJ.

ks. Henryk Zieliński
Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”

752 okladka

Kliknij: www.eprasa.pl lub www.egazety.pl


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Herezję sekularności” Piotra Popiołka
Pierwsza polska monografia koncepcji Radykalnej Ortodoksji Johna Millbanka
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.