Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Pomóż zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin

Pomóż zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin

Rozwój pasji i talentów dzieci wiąże się z ponoszenie kosztów, na które nie stać wielu rodziców: opłacenie zajęć dodatkowych, nauki języków obcych, korepetycji, treningów, zakupu instrumentów, obozów naukowych i sportowych, udział w konkursach i starty w zawodach. Stypendia św Mikołaja trafią do uzdolnionych, zaangażowanych społecznie dzieci z rodzin o niewysokich dochodach. Do dzieci, które bez naszej solidarnej pomocy nie będą mogły rozwinąć skrzydeł.

Marzymy o tym, żeby w Polsce nie było ani jednego dziecka, które ze względu na sytuację finansową nie może rozwijać swoich talentów.

W Fundacji Świętego Mikołaja mamy wielkie marzenie: żeby w Polsce nie było ani jednego dziecka, które ze względu na sytuację finansową, nie może rozwijać swoich talentów. To marzenie może się ziścić jedynie dzięki hojności i otwartym sercom. Dzięki nim przyznaliśmy już ponad 2 700 Stypendiów św. Mikołaja. Otrzymują je uzdolnione dzieci z niezamożnych rodzin, które poza nauką w szkole, działają także na rzecz innych. Stypendia zmieniają życie tych dzieci i są dla nich szansą na lepszą przyszłość. Dzięki stypendiom mogą rozwinąć skrzydła i uczyć się tego, o czym marzą.

Rozwój pasji i talentów dzieci wiąże się z ponoszenie kosztów, na które nie stać wielu rodziców: opłacenie zajęć dodatkowych, nauki języków obcych, korepetycji, treningów, zakupu instrumentów, obozów naukowych i sportowych, udział w konkursach i starty w zawodach. 77% polskich rodziców uważa, że w Polsce szanse edukacyjne dzieci zależą obecnie przede wszystkim od dochodów rodziców. Stypendia trafią do uzdolnionych, zaangażowanych społecznie dzieci – a więc tych, które chcą służyć swoimi talentami innym – z rodzin o niewysokich dochodach. Do dzieci, które bez naszej solidarnej pomocy nie będą mogły rozwinąć skrzydeł.

Stypendium św. Mikołaja wynosi średnio 200 zł miesięcznie i może być przeznaczone wyłącznie na wydatki związane z edukacją i rozwojem talentu danego dziecka. Jesteśmy przekonani, że jest to najważniejsza inwestycja w przyszłość dzieci i przyszłość Polski. Stypendyści wybierani są na podstawie złożonych wniosków na podstawie regulaminu. Każdy z nich ma obowiązek złożenia sprawozdania z wydatkowania stypendium.

Program Stypendia św. Mikołaja prowadzimy nieprzerwanie od 2010 roku. Przez ten czas ufundowaliśmy ponad 2 700 stypendiów. W tym roku szkolnym Stypendia św. Mikołaja otrzymało 198 dzieci z całej Polski – przekazaliśmy na ten cel prawie pół miliona złotych. Dzięki środkom ze stypendiów w roku szkolnym 2018/2019 152 uczniów mogło kupić potrzebny sprzęt lub strój sportowy, 77 uczniów opłaciło udział w zajęciach dodatkowych (nauce języków obcych, lekcjach gry na instrumentach, kursach i szkoleniach), a 29 dzieci pojechało na obóz wakacyjny.

Pomagamy dzieciom przez cały rok. Budujemy solidarność, współpracujemy ze szkołami i społecznościami lokalnymi. Bez Państwa pomoc w ramach stypendiów nie byłaby możliwa. Jesteśmy Państwu za to bardzo wdzięczni. Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli wspierać kolejne dziecięce talenty. Prosimy o darowizny.

Dowiedz się, jak możesz pomóc


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.