Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

201 nowych stypendiów św. Mikołaja na rok szkolny 2019/2020

201 nowych stypendiów św. Mikołaja na rok szkolny 2019/2020

Stypendia św. Mikołaja w roku szkolnym 2019/2020 trafią do 201 uczniów, którzy potrzebują naszej pomocy aby rozwijać swoje talenty. Jest to dedykowana całoroczna pomoc, którą uczniowie mogą przeznaczyć na wydatki związane z edukacją i rozwojem, w tym opłacić potrzebny sprzęt, materiały, zajęcia dodatkowe, kursy i obozy.

Fundacja Świętego Mikołaja we współpracy ze szkołami, partnerami i darczyńcami cały poprzedni rok szkolny gromadziła pieniądze, które w postaci stypendiów trafią w tym roku do uzdolnionych, zaangażowanych społecznie dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Całościowa kwota przyznanych stypendiów wynosi 420 350 zł, a średnio miesięcznie Stypendysta św. Mikołaja otrzyma wsparcie w wysokości 209 zł przez cały rok szkolny. Solidarne zaangażowanie i wspólnie włożony wysiłek na rzecz dzieci w potrzebie właśnie owocuje. Wierzymy, że kiełkujące dziś młode talenty naszych stypendystów rozkwitną aby następnie służyć kolejnym pokoleniom. 

Stypendia są bardzo ważne i choć sytuacja materialna dzieci w Polsce w ostatnich latach faktycznie uległa znacznej poprawie, wciąż istnieje paląca potrzeba dedykowanego wsparcia edukacyjnego dla młodych talentów, szczególnie tych którzy swoim talentem potrafią dzielić się z innymi. Oddaję głos szesnastoletniej Ewelina z Kętrzyna: „Dzięki stypendium będę mogła wyjeżdżać na turnieje piłki siatkowej w Polsce i zagranicą, bo moich rodziców nie byłoby stać na ich opłacenie. W mojej rodzinie nikt nie uprawiał żadnego sportu, w tym siatkówki, która jest moją pasją. Mam zamiar zostać najlepszą siatkarką w Polsce.”

Stypendia św Mikołaja to program, w ramach którego staramy się zapewnić dostęp i możliwość rozwoju każdemu zdolnemu dziecku w Polsce, któremu brakuje środków finansowych na realizacje marzeń i pasji. Współpracujemy na stałe z 300 szkołami w Polsce, które tak jak my wierzą, że uzdolnionym i zaangażowanym dzieciom należy pomóc rozwinąć skrzydła. Wciąż poszukujemy nowych szkół i nauczycieli dobrej woli, którzy razem z nami chcą włączyć się w dzieło stypendialne.

Marcin z Połańca, który zajął 2. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Młody Wynalazca", jest Finalistą Olimpiady Wiedzy Technicznej, a także złotym medalistą Międzynarodowych Targów Wynalazczości, tak mówi o możliwości otrzymania stypendium: „Moja rodzina składa się z 4 osób, której głównym dochodem jest sadownictwo. Mieszkam na wsi, gdzie rozwój jest utrudniony. Stypendium pomoże mi w dalszej samorealizacji oraz kontynuowaniu nauki w technikum elektronicznym.”

Wśród stypendystów św. Mikołaja w tym roku jest również sześciokrotna medalistka Mistrzostw Polski w szachach, Mistrzyni Polski w łyżwiarstwie synchronicznym, niewidomy Mistrz Polski w tenisie dźwiękowym, 15-letni finalista olimpiady z matematyki i chemii, a także wiele innych młodych osób z różnych części Polski, którzy w swojej szkole wyróżniają się talentem, pracowitością i zaangażowaniem. Każdy z nich potrzebuje naszej pomocy, a dzięki stypendium będzie mógł realizować swoje marzenia i zainwestować we własny rozwój.

Chcesz ufundować stypendium uzdolnionym dzieciom? Pomóż i przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, numer konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna na Stypendia Św. Mikołaja.

infografika SSM 09.2019


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.