Fundacja Świętego Mikołaja od dwóch lat pomaga dzieciom w Aleppo

Fundacja Świętego Mikołaja od dwóch lat pomaga dzieciom w Aleppo

Dzieci są najbardziej bezbronnymi ofiarami wojny w Syrii. Aleppo, jedno z najbardziej zniszczonych miast podczas działań wojennych, odbudowuje się i powstaje z ruin. Sytuacja mieszkańców wciąż jest bardzo trudna. Dzieci mają ograniczoną możliwość nauki, wiele z nich musi pracować, by pomóc utrzymać rodzinę. Wielu rodziców nie stać na opłacenie szkoły. Pomagamy dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły.

Od początku 2018 roku nieprzerwanie pomagamy dzieciom w Aleppo. Prowadzimy zajęcia edukacyjne, świetlice i mini-szkołę. Zorganizowaliśmy dla dzieci zajęcia w wakacje, odbudowaliśmy boisko i plac zabaw, pomagamy przedszkolom i grupom harcerskim, ufundowaliśmy 500 wyprawek szkolnych. Dotychczas objęliśmy swoją pomocą ponad 10 tysięcy dzieci w Aleppo. Kolejne dzieci potrzebują naszej pomocy.

Jednym z nich jest 11-letni Omar:

Mam sześciu braci, ale wszyscy wyjechali z Aleppo. Jeden z nich zginął na wojnie, o pozostałych nic nie wiem, ani gdzie są, ani co się z nimi dzieje.  Mieszkam tylko z mamą. Tata opuścił nas trzy miesiące temu i teraz nic o nim nie wiemy. Chodziłem do szkoły tylko przez dwa lata, potem nie miałem jak, a teraz przychodzę się tu uczyć i bawić. Od trzech lat pracuję w barze, kilka dni temu szef poprosił, żebym uporządkował kable elektryczne. Jeden z nich był niezabezpieczony i mam poparzone ręce, ale to nie boli. Pracuję codziennie, w sobotę krócej, a w wolnym czasie śpię. Jedyny wolny czas, jaki mam poza tym, to kiedy tu przychodzę, uczę się i bawię z innymi dziećmi. Marzę o tym, żeby pewnego dnia spotkać się z moimi braćmi. Ta bransoletka, którą noszę na ręce, była prezentem od mojego brata, który umarł - to najcenniejsza rzecz, jaką mam.

Zapytany o to, co czyni go szczęśliwym, Omar odpowiedział, że nie ma żadnych powodów do smutku.

Dzieci z Aleppo potrzebują wsparcia. Prosimy o darowizny z dopiskiem: „Aleppo - pomoc dzieciom” na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, nr Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002.


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.