Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Fundacja Świętego Mikołaja od dwóch lat pomaga dzieciom w Aleppo

Fundacja Świętego Mikołaja od dwóch lat pomaga dzieciom w Aleppo

Dzieci są najbardziej bezbronnymi ofiarami wojny w Syrii. Aleppo, jedno z najbardziej zniszczonych miast podczas działań wojennych, odbudowuje się i powstaje z ruin. Sytuacja mieszkańców wciąż jest bardzo trudna. Dzieci mają ograniczoną możliwość nauki, wiele z nich musi pracować, by pomóc utrzymać rodzinę. Wielu rodziców nie stać na opłacenie szkoły. Pomagamy dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły.

Od początku 2018 roku nieprzerwanie pomagamy dzieciom w Aleppo. Prowadzimy zajęcia edukacyjne, świetlice i mini-szkołę. Zorganizowaliśmy dla dzieci zajęcia w wakacje, odbudowaliśmy boisko i plac zabaw, pomagamy przedszkolom i grupom harcerskim, ufundowaliśmy 500 wyprawek szkolnych. Dotychczas objęliśmy swoją pomocą ponad 10 tysięcy dzieci w Aleppo. Kolejne dzieci potrzebują naszej pomocy.

Jednym z nich jest 11-letni Omar:

Mam sześciu braci, ale wszyscy wyjechali z Aleppo. Jeden z nich zginął na wojnie, o pozostałych nic nie wiem, ani gdzie są, ani co się z nimi dzieje.  Mieszkam tylko z mamą. Tata opuścił nas trzy miesiące temu i teraz nic o nim nie wiemy. Chodziłem do szkoły tylko przez dwa lata, potem nie miałem jak, a teraz przychodzę się tu uczyć i bawić. Od trzech lat pracuję w barze, kilka dni temu szef poprosił, żebym uporządkował kable elektryczne. Jeden z nich był niezabezpieczony i mam poparzone ręce, ale to nie boli. Pracuję codziennie, w sobotę krócej, a w wolnym czasie śpię. Jedyny wolny czas, jaki mam poza tym, to kiedy tu przychodzę, uczę się i bawię z innymi dziećmi. Marzę o tym, żeby pewnego dnia spotkać się z moimi braćmi. Ta bransoletka, którą noszę na ręce, była prezentem od mojego brata, który umarł - to najcenniejsza rzecz, jaką mam.

Zapytany o to, co czyni go szczęśliwym, Omar odpowiedział, że nie ma żadnych powodów do smutku.

Dzieci z Aleppo potrzebują wsparcia. Prosimy o darowizny z dopiskiem: „Aleppo - pomoc dzieciom” na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, nr Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.