201 nowych stypendiów św. Mikołaja na rok szkolny 2019/2020

Stypendia św. Mikołaja w roku szkolnym 2019/2020 trafią do 201 uczniów, którzy potrzebują naszej pomocy aby rozwijać swoje talenty. Jest to dedykowana całoroczna pomoc, którą uczniowie mogą przeznaczyć na wydatki związane z edukacją i rozwojem, w tym opłacić potrzebny sprzęt, materiały, zajęcia dodatkowe, kursy i obozy.

Fundacja Świętego Mikołaja we współpracy ze szkołami, partnerami i darczyńcami cały poprzedni rok szkolny gromadziła pieniądze, które w postaci stypendiów trafią w tym roku do uzdolnionych, zaangażowanych społecznie dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Całościowa kwota przyznanych stypendiów wynosi 420 350 zł, a średnio miesięcznie Stypendysta św. Mikołaja otrzyma wsparcie w wysokości 209 zł przez cały rok szkolny. Solidarne zaangażowanie i wspólnie włożony wysiłek na rzecz dzieci w potrzebie właśnie owocuje. Wierzymy, że kiełkujące dziś młode talenty naszych stypendystów rozkwitną aby następnie służyć kolejnym pokoleniom. 

Stypendia są bardzo ważne i choć sytuacja materialna dzieci w Polsce w ostatnich latach faktycznie uległa znacznej poprawie, wciąż istnieje paląca potrzeba dedykowanego wsparcia edukacyjnego dla młodych talentów, szczególnie tych którzy swoim talentem potrafią dzielić się z innymi. Oddaję głos szesnastoletniej Ewelina z Kętrzyna: „Dzięki stypendium będę mogła wyjeżdżać na turnieje piłki siatkowej w Polsce i zagranicą, bo moich rodziców nie byłoby stać na ich opłacenie. W mojej rodzinie nikt nie uprawiał żadnego sportu, w tym siatkówki, która jest moją pasją. Mam zamiar zostać najlepszą siatkarką w Polsce.”

Stypendia św Mikołaja to program, w ramach którego staramy się zapewnić dostęp i możliwość rozwoju każdemu zdolnemu dziecku w Polsce, któremu brakuje środków finansowych na realizacje marzeń i pasji. Współpracujemy na stałe z 300 szkołami w Polsce, które tak jak my wierzą, że uzdolnionym i zaangażowanym dzieciom należy pomóc rozwinąć skrzydła. Wciąż poszukujemy nowych szkół i nauczycieli dobrej woli, którzy razem z nami chcą włączyć się w dzieło stypendialne.

Marcin z Połańca, który zajął 2. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Młody Wynalazca", jest Finalistą Olimpiady Wiedzy Technicznej, a także złotym medalistą Międzynarodowych Targów Wynalazczości, tak mówi o możliwości otrzymania stypendium: „Moja rodzina składa się z 4 osób, której głównym dochodem jest sadownictwo. Mieszkam na wsi, gdzie rozwój jest utrudniony. Stypendium pomoże mi w dalszej samorealizacji oraz kontynuowaniu nauki w technikum elektronicznym.”

Wśród stypendystów św. Mikołaja w tym roku jest również sześciokrotna medalistka Mistrzostw Polski w szachach, Mistrzyni Polski w łyżwiarstwie synchronicznym, niewidomy Mistrz Polski w tenisie dźwiękowym, 15-letni finalista olimpiady z matematyki i chemii, a także wiele innych młodych osób z różnych części Polski, którzy w swojej szkole wyróżniają się talentem, pracowitością i zaangażowaniem. Każdy z nich potrzebuje naszej pomocy, a dzięki stypendium będzie mógł realizować swoje marzenia i zainwestować we własny rozwój.

Chcesz ufundować stypendium uzdolnionym dzieciom? Pomóż i przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, numer konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna na Stypendia Św. Mikołaja.

infografika SSM 09.2019