Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Piękno metafizyki – Jean Grondin

Piękno metafizyki – Jean Grondin

Nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukazała się książka Jeana Grondina pt.: „Piękno metafizyki”. To kolejna pozycja z kultowej serii „Biblioteki Myśli Współczesnej”.

Od wydawcy:

Kanadyjski filozof Jean Grondin zaprasza czytelnika w podróż po  świecie filozofii klasycznej. Choć słowo „metafizyka” kojarzy się dziś potocznie ze zjawiskami nadprzyrodzonymi i tym, co niepoznawalne, Grondin przypomina, że prawda wygląda zupełnie inaczej: namysł metafizyczny jest na wskroś racjonalny i leży u podstaw historii filozofii, a każda myśl filozoficzna zawiera w sobie jego elementy, nawet jeśli ukryte. Pytania metafizyki są bowiem pytaniami o sens, przyczyny i cel istnienia rzeczywistości. Godząc przystępność wywodu z erudycją i bogactwem odniesień, autor w najlepszym akademickim stylu pokazuje, że początek filozoficznej odysei tkwi w zachwycie nad pięknem świata. Każdy, kto sięgnie po tę książkę, może przeżyć owo twórcze i ożywcze zdziwienie na nowo, bo piękno to dostępne jest nam tu i teraz.

Tytuł: „Piękno metafizyki”
Autor: Jean Grondin
Przekład: Maria Marczak
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy
ISBN: 978-83-8196-255-1
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 144
Okładka: miękka ze skrzydełkami

Jean Grondin jest kanadyjskim filozofem i wykładowcą, znawcą myśli hermeneutycznej oraz historii metafizyki, które jak sam mówi, są jego dwiema największymi filozoficznymi miłościami. Badacz dzieł Kanta, Heideggera, a przede wszystkim popularyzator dorobku jednego z współtwórców współczesnej hermeneutyki, Gadamera, którego poglądy twórczo rozwija. W Polsce ukazały się do tej pory dwie jego książki Wprowadzenie do filozofii hermeneutycznej oraz Hans-Georg Gadamer. Bografia.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa

Zobacz spis treści

Przeczytaj fragment książki


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.