Piękno metafizyki – Jean Grondin

Piękno metafizyki – Jean Grondin

Nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukazała się książka Jeana Grondina pt.: „Piękno metafizyki”. To kolejna pozycja z kultowej serii „Biblioteki Myśli Współczesnej”.

Od wydawcy:

Kanadyjski filozof Jean Grondin zaprasza czytelnika w podróż po  świecie filozofii klasycznej. Choć słowo „metafizyka” kojarzy się dziś potocznie ze zjawiskami nadprzyrodzonymi i tym, co niepoznawalne, Grondin przypomina, że prawda wygląda zupełnie inaczej: namysł metafizyczny jest na wskroś racjonalny i leży u podstaw historii filozofii, a każda myśl filozoficzna zawiera w sobie jego elementy, nawet jeśli ukryte. Pytania metafizyki są bowiem pytaniami o sens, przyczyny i cel istnienia rzeczywistości. Godząc przystępność wywodu z erudycją i bogactwem odniesień, autor w najlepszym akademickim stylu pokazuje, że początek filozoficznej odysei tkwi w zachwycie nad pięknem świata. Każdy, kto sięgnie po tę książkę, może przeżyć owo twórcze i ożywcze zdziwienie na nowo, bo piękno to dostępne jest nam tu i teraz.

Tytuł: „Piękno metafizyki”
Autor: Jean Grondin
Przekład: Maria Marczak
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy
ISBN: 978-83-8196-255-1
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 144
Okładka: miękka ze skrzydełkami

Jean Grondin jest kanadyjskim filozofem i wykładowcą, znawcą myśli hermeneutycznej oraz historii metafizyki, które jak sam mówi, są jego dwiema największymi filozoficznymi miłościami. Badacz dzieł Kanta, Heideggera, a przede wszystkim popularyzator dorobku jednego z współtwórców współczesnej hermeneutyki, Gadamera, którego poglądy twórczo rozwija. W Polsce ukazały się do tej pory dwie jego książki Wprowadzenie do filozofii hermeneutycznej oraz Hans-Georg Gadamer. Bografia.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa

Zobacz spis treści

Przeczytaj fragment książki


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.