Filozofia w chrystologii – Karolina Ćwik

Filozofia w chrystologii – Karolina Ćwik

W ramach Biblioteki Rocznika Tomistycznego nakładem Naukowego Towarzystwa Tomistycznego ukazała się książka pt. „Filozofia w chrystologii. Filozoficzne rozumienie Verbum Incarnatum w tekstach św. Tomasza z Akwinu” autorstwa Karoliny Ćwik.

Tytuł: Filozofia w chrystologii. Filozoficzne rozumienie Verbum Incarnatum w tekstach św. Tomasza z Akwinu
Autor: Karolina Ćwik
Wydawca: Naukowe Towarzystwo Tomistyczne
ISBN: 978-83-959055-4-4
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 207

Z podsumowania:
Pierwszy rozdział miał na celu identyfikację zagadnień filozoficznych na temat Verbum Incarnatum w szerszym kontekście metafizyki Akwinaty. Analizowanie zagadnienia natury było badaniem jej pod kątem istoty z punktu widzenia jej działań. Drugi rozdział miał na celu przebadanie filozoficznej problematyki Verbum Incarnatum. Odnosząc się do zjednoczenia natury boskiej z naturą ludzką, ukazaliśmy, że zjednoczenie natur w Verbum Incarnatum dokonało się w jednej osobie. Analiza tekstów na temat ontycznej struktury Verbum Incarnatum, która była przedmiotem badań w trzecim rozdziale, prowadzi do wniosków, że dwie natury w jednej Osobie nie są zlane ani zmieszane, lecz właściwości każdej z nich zostają niezmienione.

Spis treści

Wstęp

Książka dostępna do pobrania na stronie Towarzystwa

 


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.