Filozofia w chrystologii – Karolina Ćwik

Filozofia w chrystologii – Karolina Ćwik

W ramach Biblioteki Rocznika Tomistycznego nakładem Naukowego Towarzystwa Tomistycznego ukazała się książka pt. „Filozofia w chrystologii. Filozoficzne rozumienie Verbum Incarnatum w tekstach św. Tomasza z Akwinu” autorstwa Karoliny Ćwik.

Tytuł: Filozofia w chrystologii. Filozoficzne rozumienie Verbum Incarnatum w tekstach św. Tomasza z Akwinu
Autor: Karolina Ćwik
Wydawca: Naukowe Towarzystwo Tomistyczne
ISBN: 978-83-959055-4-4
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 207

Z podsumowania:
Pierwszy rozdział miał na celu identyfikację zagadnień filozoficznych na temat Verbum Incarnatum w szerszym kontekście metafizyki Akwinaty. Analizowanie zagadnienia natury było badaniem jej pod kątem istoty z punktu widzenia jej działań. Drugi rozdział miał na celu przebadanie filozoficznej problematyki Verbum Incarnatum. Odnosząc się do zjednoczenia natury boskiej z naturą ludzką, ukazaliśmy, że zjednoczenie natur w Verbum Incarnatum dokonało się w jednej osobie. Analiza tekstów na temat ontycznej struktury Verbum Incarnatum, która była przedmiotem badań w trzecim rozdziale, prowadzi do wniosków, że dwie natury w jednej Osobie nie są zlane ani zmieszane, lecz właściwości każdej z nich zostają niezmienione.

Spis treści

Wstęp

Książka dostępna do pobrania na stronie Towarzystwa

 


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.