Podstawy apologetyki chrześcijańskiej – Peter Kreeft, Ronald Keith Tacelli SJ

Podstawy apologetyki chrześcijańskiej – Peter Kreeft, Ronald Keith Tacelli SJ

W serii Apologetyka, ukazującej się nakładem wydawnictwa W Drodze oraz Fundacji Prodoteo, ukazała się książka „Podstawy apologetyki chrześcijańskiej” autorstwa Petera Kreefta i Ronalda Keitha Tacelliego SJ.

Tytuł: Podstawy apologetyki chrześcijańskiej
Autorzy: Peter Kreeft, Ronald Keith Tacelli SJ
Wydawca: Fundacja Prodoteo
ISBN: 978-83-66665-03-3
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 464
Okładka: miękka

Opis książki: Podstawy apologetyki chrześcijańskiej zbierają i porządkują główne argumenty na rzecz chrześcijańskiego nauczania, nierzadko dzisiaj kwestionowanego przez niewierzących. Autorzy omawiają między innymi takie zagadnienia, jak: istnienie Boga, nieśmiertelność duszy, wiarygodność Pisma Świętego, boskość i zmartwychwstanie Chrystusa, problem zła, istnienie nieba i piekła. Starają się też odpowiedzieć na powszechne zarzuty stawiane nauczaniu chrześcijan. Struktura książki nawiązuje do średniowiecznej formy – gatunku piśmiennictwa, jakim były summy. Dzięki temu książka zyskała przejrzysty układ, porządek i klarowność, a czytelnik może korzystać z niej niemal jak z leksykonu, wybierając interesujący go temat.

O autorach: 

Peter Kreeft ­­­­­­─ apologeta katolicki, profesor filozofii, przez wiele lat wykładowca uniwersytecki w Boston College. Prowadził wykłady także w wielu innych kolegiach, instytucjach edukacyjnych, podczas licznych seminariów. Jest autorem ponad pięćdziesięciu książek, m.in. Miłość silniejsza niż śmierć; Tak czy nie? Łatwe odpowiedzi na trudne pytania dotyczące chrześcijaństwa; Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o Niebie… ale nie śniło Ci się zapytać; Refutation of Moral Relativism; Summa of the Summa.

Ronald K. Tacelli SJ – profesor filozofii w Boston College, autor artykułów publikowanych w „Public Affairs Quarterly” iDownside Review”.

Spis treści

Fragment książki

Książka dostępna w księgarni wydawnictwa


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.