Początek końca historii – Marek A. Cichocki

Początek końca historii  – Marek A. Cichocki

W swojej nowej pracy „Początek końca historii – Tradycje polityczne w XIX wieku”, Marek A. Cichocki szuka odpowiedzi na pytanie o miejsce współczesnej Europy w epoce tzw. Końca Historii oraz tego, jaką rolę ma do odegrania Europa w świecie XXI wieku. Książka ukazała się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Tytuł: Początek końca historii - Tradycje polityczne w XIX wieku
Autor: Marek A. Cichocki
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy
ISBN: 978-83-8196-328-2
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 300
Okładka: twarda

Opis książki: Czy można zrozumieć krytyczny stan współczesnej Europy i problem jej zagubionego miejsca w świecie bez znajomości europejskiej historii politycznej w XIX i XX wieku? To temat eseju Marka Cichockiego, polskiego filozofa, politologa, historyka idei politycznych. Autor proponuje spojrzenie na Europę, zgodnie z którym historia ma znaczenie dla dzisiejszej tożsamości – przede wszystkim europejskiej kultury. Rozważa współczesną Europę jako konkretną koncepcję nowoczesności w świecie oraz jako istniejący układ ekonomicznych, społecznych i politycznych sił stanowiący rezultat zachodzących przez ostatnie dwa stulecia procesów zmian. Pokazuje, jak w XIX w. rozpoczynał się proces kształtowania coraz mocniej ustrukturyzowanego i zawężonego modelu europejskiej nowoczesnej cywilizacji, rozumianej jako wyraz dokonującego się końca historii.

O autorze: Marek A. Cichocki (ur. 1966) – filozof, germanista, politolog, znawca stosunków polsko-niemieckich. Współtwórca i redaktor „Teologii Politycznej”, dyrektor programowy w Centrum Europejskim w Natolinie i redaktor naczelny pisma „Nowa Europa. Przegląd Natoliński”. Profesor nadzwyczajny w Collegium Civitas (specjalizuje się w historii idei i filozofii politycznej). Były doradca społeczny Prezydenta RP. Publikuje w prasie codziennej i czasopismach. Razem z Dariuszem Karłowiczem i Dariuszem Gawinem prowadzi w TVP Kultura program „Trzeci Punkt Widzenia”.

Spis Treści

Fragment


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.