Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens – Charles Stephen Evans

Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens – Charles Stephen Evans

W serii Apologetyka, ukazującej się nakładem wydawnictwa W Drodze oraz Fundacji Prodoteo, ukazała się książka „Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens” autorstwa Charlesa Stephena Evansa.

Tytuł: Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens
Autor: Charles Stephen Evans
Wydawca: Fundacja Prodoteo
ISBN: 978-83-956715-4-8
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 127
Okładka: miękka

Opis książki: Niniejsza książka powstała na podstawie wykładów wygłoszonych przez C. Stephena Evansa w ramach cyklu „Wiara chrześcijańska w XXI wieku. Odpowiedź na nowy ateizm”. Autor odpowiada na krytykę płynącą ze strony nowych ateistów, zwłaszcza na podstawowy zarzut mówiący, że wiara nie ma intelektualnych podstaw. Uzasadnia, że wiara wcale nie wymaga rezygnacji z rozumu, wręcz przeciwnie. Evans jednak nie tyle odpiera poszczególne twierdzenia nowych ateistów, ile pokazuje, jak myślący chrześcijanin może uzasadnić nadzieję, którą niesie ze sobą wiara.

O autorze: Charles Stephen Evans to amerykański filozof, profesor nadzwyczajny filozofii i nauk humanistycznych na Baylor University. Zajmuje się filozofią religii i relacjami między psychologią i chrześcijaństwem. Jest znawcą twórczości Sørena Kierkegaarda, a wśród jego licznych publikacji znajduje się m.in. kilka książek dotyczących duńskiego filozofa. Był prezesem Society of Christian Philosophers (1998-2001) i Søren Kierkegaard Society, USA (1991).

Spis treści

Fragment książki

Książka dostępna w księgarni wydawnictwa


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.