Obejrzyj nagranie wyjątkowego koncertu dedykowanego pamięci Jana Pawła II

Obejrzyj nagranie wyjątkowego koncertu dedykowanego pamięci Jana Pawła II

Jest już dostępne pełne nagranie koncertu będącego hołdem, jaki wybitni artyści z całego świata oddali św. Janowi Pawłowi II w setną rocznicę jego urodzin. W programie koncertu znalazło się m.in. prawykonanie arii z Opery „Hiob” Krzesimira Dębskiego napisanej na podstawie dramatu Karola Wojtyły. Przypomnijmy, że partnerem koncertu była Teologia Polityczna oraz Instytut Kultury św. Jana Pawła II z Papieskiego Uniwersytetu Angelicum. Zapraszamy do obejrzenia tego niezwykłego wydarzenia!

W 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, artyści z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii połączyli się by oddać hołd Wielkiemu Polakowi. W programie koncertu znalazły się między innymi Ave Maria F. Schuberta w świetnym wykonaniu Angel Joy Blue, solistki Metropolitan Opera znanej z tytułowej roli Bess w Porgy & Bess G.Gershwina, Panis Angelicus i Laudate Dominum W.A Mozarta w wykonaniu solistek Metropolitan Opera MaryAnn McCormick i Lisette Oropesa, wybitnej odtwórczyni roli Violetty w Traviacie G.Verdiego i Manon w Operze J. Masseneta. W programie nie zabrakło również Ave Maria z Opery Otello G. Verdiego w wykonaniu Latonii Moore, odtwórczyni głównej roli Aidy w Metropolitan Opera, nastrojowa Medytacja z Opery Thais J. Masseneta z udziałem Dagmary Dryl, pierwszej solistki Polskiego Baletu Narodowego, Lamb of God w wykonaniu Brandie Sutton z akompaniującym jej Damienem Sneedem, który współpracował z takimi gwiazdami jak Aretha Franklin, Jessye Norman, Wynton Marsalis, Stevie Wonder czy Diana Ross. W koncercie udział wzięli również soliści Polskiej Opery Narodowej: Edyta Piasecka śpiewa Pieśń Nai Stanisława Moniuszki, Aleksandra Olczyk Pie Jesu, a Rafał Bartmiński rzadko wykonywany utwór „Módl się o duszo moja” z Mszy Polskiej Jana Maklakiewicza.

" target="_blank">

W koncercie wystąpili też znakomici muzycy, między innymi Veriko Tchumburidze, laureatka pierwszej nagrody ostatniego Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego, utytułowany skrzypek Richard Lin zdobywca pierwszej nagrody w Konkursie Skrzypcowym w Minneapolis, Piotr Pławner, Janusz Wawrowski oraz Adam Palma, w którego wykonaniu można było usłyszeć Poloneza A-dur Fryderyka Chopina zagranego na gitarze.

Klamrę koncertu stanowiła muzyka Chopina w wykonaniu Szymona Nehringa w pięknej scenerii Zamku Królewskiego na Wawelu. Nie było to przypadkiem. To właśnie w Krakowie młody Karol Wojtyła kształcił się w Seminarium Duchownym, by po latach zostać głową Kościoła Katolickiego. Niewątpliwą ciekawostką koncertu było prawykonanie arii z Opery Hiob Krzesimira Dębskiego napisanej na podstawie dramatu Karola Wojtyły (pod tym samym tytułem), zamówionej przez Polską Operę Królewską.

Widzów przywitał i pobłogosławił arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (KEP) oraz Kardynał Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku. Koncert był pierwszym zorganizowanym na tak dużą skalę projektem, który połączył Polaków na całym świecie.  

Mecenasem koncertu było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

Więcej szczegółów na stronie www.jp2concert.com


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Hippiasza większego” w tłumaczeniu profesora Artura Pacewicza
Klasyczny dialog sokratejski w tłumaczenie prof. Artura Pacewicza
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.