„Mroczne Oświecenie?” – obejrzyj nagranie z debaty

„Mroczne Oświecenie?” – obejrzyj nagranie z debaty

Jeśli mówimy o mroczności oświecenia, to myślę, że mamy do czynienia z mrocznością wynikającą z zanegowania tego, co starożytni filozofowie nazywali niespójnością świata podksiężycowego, a myślicieli chrześcijańscy nazywali skutkami grzechu pierworodnego, czyli przekonaniem, że można znaleźć pełne remedium na niedoskonałość świata – mówił Dariusz Karłowicz podczas debaty „Mroczne Oświecenie?”, która miała miejsce w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z debaty o paradoksach Oświecenia, w której udział wzięli: prof. Tadeusz Cegielski, dr Dariusz Karłowicz oraz prof. Ryszard Kasperowicz. 

 


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

„Od Salaminy do Radzymina” – wesprzyj wydanie nowego numeru rocznika „Teologia Polityczna”
Kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być? Ile naprawdę warte jest dla nas to, co uważamy za swoją tożsamość?
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.