Abp Henryk Hoser o książce Moniki Odrobińskiej „Żyć nie umierać”

Pani Monika Odrobińska, wnikliwa, dociekliwa i wrażliwa dziennikarka tygodnika „Idziemy”, dzieli się z czytelnikami treścią pasjonującej książki.

Poszukiwawcza pasja doprowadziła autorkę do wydania zbiorujej tekstów skupiających się wokół życia ludzkiego we wczesnym okresie jego powstawania i rozwoju. Książka jest więc kalejdoskopem spojrzeń na ludzi uwikłanych w zaskakujące sytuacje lub tworzących obszary dobra i prawdy, tych ludzi dla których życie jest darem a nie przekleństwem.

Artykuły, wywiady i świadectwa składają się na bardzo obszerną treść tętniącą energią, walką oraz cierpliwymi dążeniami i osiągnięciami.

Artykuły są refleksją nad ludzkimi losami i wskazują na kierunki i źródła światła. Ukazują też warsztat dziennikarski autorki zarówno treściowy jak i formalny, literacki.

Wywiady, ze starannie dobranymi rozmówcami, ze sformułowaniem wyjątkowych i dociekliwych pytań oraz bardzo „przytomnych” odpowiedzi i wypowiedzi osób, które wiedzą o czym mówią i nadają książce żywość i dynamikę wciągającą i przykuwającą uwagę.

A świadectwa potwierdzają głoszone treści praktyką życiową niebanalną i często nieoczekiwanymi decyzjami, postawami i heroizmem wobec wyzwań dla innych pozornie zbyt wysokich i nieosiągalnych.

Autorce należy się podziękowanie za podjęty trud, za odwagę poglądów i dociekliwość otwierającą nowe a niekiedy zapomniane horyzonty.

Niech ta dobra książka zyska wielu czytelników i „zabłądzi pod strzechy”.

+Henryk Hoser SAC


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą „Teologii Politycznej Co Tydzień” w 2022 roku
Raz do roku zwracamy się ze szczególną prośbą o dofinansowanie „Teologii Politycznej Co Tydzień” i robię to teraz. Zdecydowanie polecam to pismo i już teraz bardzo dziękuję Państwu za hojność – Dariusz Karłowicz
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.