Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Marzec 68. Film: Perecewicze

Zachęcamy do udziału w projekcji filmu i dyskusji. 6 marca, wtorek, sala 211 w starym budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.


Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Sekcja Judaistyczna SKNH ma przyjemność zaprosić na projekcję filmu  “Perecowicze” połączoną z dyskusją na temat wydarzeń Marca 68.

Krótki opis filmu: “Perecowicze” to dokument, który opowiada o żydowskiej egzystencji w powojennej Polsce w czasach komunistycznego reżimu. Przedstawia historię uczniów żydowskiej szkoły im. I.L. Pereca, która istniała w Łodzi do 1969 roku. Po jej zamknięciu większość z jej wychowanków, w wyniku antysemickich wydarzeń marca 68 roku, zmuszona była opuścić Polskę.


Czas i miejsce:

6 marca (wtorek) godzina 20:00 w sali 211 na drugim piętrze w budynku  dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na Kampusie Centralnym (Krakowskie Przedmieście 26/28)

 

 

Paneliści:

Gołda Tencer (Fundacja “SZALOM”)
Piotr Osęka (IH PAN)
Marcin Zaremba (IH UW)
Paweł Tomasik (IPN)



Pani Gołda Tencer jest jedną z absolwentek łódzkiej szkoły im. I.L. Pereca a także producentem, pomysłodawca i  bohaterką filmu "Perecewicze". Równocześnie jest Dyrektorem Generalnym Fundacji Shalom, aktorką i Wicedyrektorem Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich.

Projekcja odbywa się w ramach cyklu NZS UW “Nowe Kino Historyczne”:

http://www.facebook.com/nowekinohistoryczne


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2025 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.