Marzec 68. Film: Perecewicze

Zachęcamy do udziału w projekcji filmu i dyskusji. 6 marca, wtorek, sala 211 w starym budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.


Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Sekcja Judaistyczna SKNH ma przyjemność zaprosić na projekcję filmu  “Perecowicze” połączoną z dyskusją na temat wydarzeń Marca 68.

Krótki opis filmu: “Perecowicze” to dokument, który opowiada o żydowskiej egzystencji w powojennej Polsce w czasach komunistycznego reżimu. Przedstawia historię uczniów żydowskiej szkoły im. I.L. Pereca, która istniała w Łodzi do 1969 roku. Po jej zamknięciu większość z jej wychowanków, w wyniku antysemickich wydarzeń marca 68 roku, zmuszona była opuścić Polskę.


Czas i miejsce:

6 marca (wtorek) godzina 20:00 w sali 211 na drugim piętrze w budynku  dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na Kampusie Centralnym (Krakowskie Przedmieście 26/28)

 

 

Paneliści:

Gołda Tencer (Fundacja “SZALOM”)
Piotr Osęka (IH PAN)
Marcin Zaremba (IH UW)
Paweł Tomasik (IPN)Pani Gołda Tencer jest jedną z absolwentek łódzkiej szkoły im. I.L. Pereca a także producentem, pomysłodawca i  bohaterką filmu "Perecewicze". Równocześnie jest Dyrektorem Generalnym Fundacji Shalom, aktorką i Wicedyrektorem Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich.

Projekcja odbywa się w ramach cyklu NZS UW “Nowe Kino Historyczne”:

http://www.facebook.com/nowekinohistoryczne


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.