Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

List do Rzymian. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego – Scott W. Hahn

List do Rzymian. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego – Scott W. Hahn

W serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego” Wydawnictwa W drodze ukazała się nowa, szósta pozycja, poświęcona Listowi do Rzymian. Jak czytamy: „List do Rzymian to perła w koronie pism Pawła. To jedno z najbogatszych i najpełniejszych objaśnień Ewangelii, jakie kiedykolwiek przelano na papier”.

Tytuł: List do Rzymian
Autor: Scott W. Hahn
Tłumacz: Aleksander Gomola
Seria: Katolicki Komentarz do Pisma Świętego

Wydawca: Wydawnictwo W drodze
ISBN: 978-83-7906-413-7
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 432

Od Wydawcy:
Mimo, że List św. Pawła do Rzymian jest dość krótki jak na standardy arcydzieł literackich, to wpłynął on istotnie na myśl i historię Zachodu. To dzieło o szczególnej wielkości, w którym ujawniają się w pełni wybitne zdolności Świętego Pawła jako pasterza, ewangelizatora i teologa.

List do Rzymian charakteryzuje się niewyczerpaną głębią duchową i teologiczną. Jego struktura jest prosta i czytelna. Czytelnik znajdzie w nim objaśnienie wiary chrześcijańskiej i szereg zachęt dotyczących życia chrześcijańskiego. Wiara i życie, katecheza i sposób postępowania stanowią zatem dwie główne części Listu do Rzymian.

O Autorze:
Scott W. Hahn – urodzony 28 października 1957 roku w Bethel Park, Pensylwania – dr teologii, apologeta. Były pastor, który pod wpływem lektury dzieł ojców Kościoła oraz Pisma Świętego porzucił prezbiterianizm i w Wielkanoc 1986 roku wstąpił do Kościoła katolickiego. Wykładowca na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville.
Autor wielu książek, do najbardziej znanych należą W domu najlepiej – nasza droga do Kościoła katolickiego (Rome sweet home) oraz Uczta Baranka: Msza św. jako niebo na ziemi. Popularyzator wiary, założyciel i prezes Centrum Teologii Biblijnej im. św. Pawła (stpaulcenter.com). Jego badania koncentrują się głównie wokół teologii przymierza.

O serii:
Przystępna, praktyczna, rzetelna seria Katolicki Komentarz do Pisma Świętego obejmuje 17 tomów komentarzy do każdego zdania Nowego Testamentu. Jej adresatami są zarówno duszpasterze, jak również osoby szukające pomocy w osobistej lekturze Słowa.
O unikalności serii stanowi po pierwsze fakt przytaczania przez autorów osiągnięć biblistów. Nie zagłębiają się oni w dyskusję, ale prezentują wnioski, które są najbardziej uzasadnione i dość powszechnie akceptowane przez biblistów. Po drugie, wskazują na użycie tekstu w tradycji Kościoła. Obficie odwołują się do Ojców Kościoła, Katechizmu i dogmatów. Po trzecie, wyjaśniają tekst tak, by łatwo można było przełożyć go na praktykę życia i modlitwy. Dzięki temu czytelnik nie musi być studentem biblistyki ani teologiem, księdzem czy katechetą, żeby oprzeć się na przystępnej i rzetelnej interpretacji Biblii przeprowadzonej zgodnie z wytycznymi Soboru Watykańskiego II.

Znane są już także daty ukazania się następnych tomów. Komentarz do I Listu do Koryntian ukaże się 27 sierpnia, zaś Komentarz do II Listu do Koryntian 26 listopada 2021 roku.

Książka dostępna na stronie Wydawnictwa W drodze

Przeczytaj informację o komentarzu do Dziejów Apostolskich

Przeczytaj informację o komentarzu do Ewangelii Św. Jana

Przeczytaj informację o komentarzu do Ewangelii św. Łukasza

Zobacz informację na temat komentarza do Ewangelii św. Marka i św. Mateusza


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Kotwice w niebie” Rémiego Brague'a po polsku
Zostań współwydawcą pierwszego tłumaczenia książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.