Ks. Jerzy Szymik laureatem Złotego Feniksa 2021. Gratulujemy!

Ks. Jerzy Szymik laureatem Złotego Feniksa 2021. Gratulujemy!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że ks. prof. Jerzy Szymik otrzymał Złotego Feniksa 2021 – nagrodę główną Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które jest organizatorem startujących dzisiaj Targów Wydawców Katolickich. Teologia Polityczna miała przyjemność wydać jedną z książek Laureata – „Zachwyt i inne skutki wiary. Od wiersza do traktatu”.

Ks. Jerzy Szymik jest profesorem nauk teologicznych. Pracuje na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2004-2014 był członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Jest wybitnym znawcą myśli papieża Benedykta XVI, autorem m.in. fundamentalnego 3-tomowego dzieła Theologia Benedicta

Nagroda przyznana została – jak czytamy w komunikacie Kapituły Nagrody – za naukową i pisarską działalność Laureata, który m.in. zgłębia chrystologię, metodologię teologii i teologię kultury, diagnozując z tej perspektywy współczesną cywilizację. Badając teologię i nauczanie Josepha Ratzingera/Benedykta XVI przyczynia się do recepcji jego myśli w Polsce. W opublikowanych tomikach poezji oraz na łamach prasy dzieli się swoimi przemyśleniami z pogranicza teologii i kultury, przyczyniając się do duchowego i kulturalnego ubogacenia czytelników.

Wręczenie nagrody Laureatowi odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. godz. 19.30, podczas uroczystej gali w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Książka ks. Jerzego Szymika dostępna jest na stoisku Teologii Politycznej nr 38 oraz w naszej księgarni internetowej

Wydana przez Teologię Polityczną książka ks. Jerzego Szymika – „Zachwyt i inne skutki wiary. Od wiersza do traktatu” – to zbiór tekstów, pisanych w różnych formach literackich. Łączy je tytułowy zachwyt łaską wiary. Na kartach książki, Autor dzieli się również swoimi przemyśleniami na temat współczesnych spraw społecznych i politycznych, patrząc na nie w kluczu katolickiej ortodoksji. Książka ks. Jerzego Szymik dostępna jest na Targach Wydawców Katolickich na stoisku Teologii Politycznej nr 38 oraz w naszej księgarni internetowej.

W ramach tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS zgłoszono ponad 300 tytułów książkowych, publikacji multimedialnych i albumów muzycznych. Łącznie w ramach 19 konkursowych kategorii Kapituła Nagrody pod przewodnictwem profesora Krzysztofa Nareckiego, nagrodziła oraz wyróżniła blisko 100 pozycji wydawniczych opublikowanych w 2020 roku.

KLIKNIJ i kup „Zachwyt i inne skutki wiary. Od wiersza do traktatu”

KLIKNIJ i kup E-BOOK

Teologia Polityczna na Targach Wydawców Katolickich


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.