Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Ks. Jerzy Szymik laureatem Złotego Feniksa 2021. Gratulujemy!

Ks. Jerzy Szymik laureatem Złotego Feniksa 2021. Gratulujemy!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że ks. prof. Jerzy Szymik otrzymał Złotego Feniksa 2021 – nagrodę główną Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które jest organizatorem startujących dzisiaj Targów Wydawców Katolickich. Teologia Polityczna miała przyjemność wydać jedną z książek Laureata – „Zachwyt i inne skutki wiary. Od wiersza do traktatu”.

Ks. Jerzy Szymik jest profesorem nauk teologicznych. Pracuje na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2004-2014 był członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Jest wybitnym znawcą myśli papieża Benedykta XVI, autorem m.in. fundamentalnego 3-tomowego dzieła Theologia Benedicta

Nagroda przyznana została – jak czytamy w komunikacie Kapituły Nagrody – za naukową i pisarską działalność Laureata, który m.in. zgłębia chrystologię, metodologię teologii i teologię kultury, diagnozując z tej perspektywy współczesną cywilizację. Badając teologię i nauczanie Josepha Ratzingera/Benedykta XVI przyczynia się do recepcji jego myśli w Polsce. W opublikowanych tomikach poezji oraz na łamach prasy dzieli się swoimi przemyśleniami z pogranicza teologii i kultury, przyczyniając się do duchowego i kulturalnego ubogacenia czytelników.

Wręczenie nagrody Laureatowi odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. godz. 19.30, podczas uroczystej gali w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Książka ks. Jerzego Szymika dostępna jest na stoisku Teologii Politycznej nr 38 oraz w naszej księgarni internetowej

Wydana przez Teologię Polityczną książka ks. Jerzego Szymika – „Zachwyt i inne skutki wiary. Od wiersza do traktatu” – to zbiór tekstów, pisanych w różnych formach literackich. Łączy je tytułowy zachwyt łaską wiary. Na kartach książki, Autor dzieli się również swoimi przemyśleniami na temat współczesnych spraw społecznych i politycznych, patrząc na nie w kluczu katolickiej ortodoksji. Książka ks. Jerzego Szymik dostępna jest na Targach Wydawców Katolickich na stoisku Teologii Politycznej nr 38 oraz w naszej księgarni internetowej.

W ramach tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS zgłoszono ponad 300 tytułów książkowych, publikacji multimedialnych i albumów muzycznych. Łącznie w ramach 19 konkursowych kategorii Kapituła Nagrody pod przewodnictwem profesora Krzysztofa Nareckiego, nagrodziła oraz wyróżniła blisko 100 pozycji wydawniczych opublikowanych w 2020 roku.

KLIKNIJ i kup „Zachwyt i inne skutki wiary. Od wiersza do traktatu”

KLIKNIJ i kup E-BOOK

Teologia Polityczna na Targach Wydawców Katolickich


Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.