Premiera nowego słuchowiska Wojciecha Tomczyka

Premiera nowego słuchowiska Wojciecha Tomczyka

„Rozstrzelanie” – taki tytuł nosi nowe słuchowisko Wojciecha Tomczyka, które po raz pierwszy zostanie zaprezentowane publiczności w najbliższą niedzielę 26 września na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia. Audycja będzie nadawana również na żywo w formie wideo z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Słuchowisko w reżyserii Dariusza Błaszczyka to historia rodziny, która rekonstruuje tragiczne wydarzenia, jakie były udziałem jej przodków podczas Powstania Warszawskiego. Pamięć o tym, co się wydarzyło, a także przywoływanie tego w gronie rodzinnym niespodziewanie zyskują współczesny wątek, który dotyczy kolejnego pokolenia, urodzonego i wychowanego już w wolnej Polsce. Zupełnie wyjątkowa jest narracja słuchowiska, spojrzenie w przeszłość – autor zwraca uwagę na to, że jest to historia opowiadana z punktu widzenia drugiego pokolenia.

„Kiedy byłem młodszy, żyli wszyscy uczestnicy głównego wątku tej opowieści, czyli moja mama, mój dziadek, siostra mamy. To ważna część naszego dziedzictwa, postanowiłem ją wreszcie opisać” – mówił Wojciech Tomczyk na antenie Polskiego Radia.

Autor „Rozstrzelania” jest także twórcą m.in. nagradzanego spektaklu telewizyjnego Norymberga, spektaklu Wampir, autorem wydanych przez Teologię Polityczną książek Dramaty i Komedie.

Słuchowisko będzie transmitowane już w najbliższą niedzielę 26 września o 21:00 na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia i na Facebooku, na żywo, prosto z Muzeum Powstania Warszawskiego. W słuchowisku w rolach głównych wystąpią: Joanna Jeżewska, Leon Charewicz, Andrzej Mastalerz.

Transmisja wideo słuchowiska odbędzie się na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.