Premiera nowego słuchowiska Wojciecha Tomczyka

„Rozstrzelanie” – taki tytuł nosi nowe słuchowisko Wojciecha Tomczyka, które po raz pierwszy zostanie zaprezentowane publiczności w najbliższą niedzielę 26 września na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia. Audycja będzie nadawana również na żywo w formie wideo z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Słuchowisko w reżyserii Dariusza Błaszczyka to historia rodziny, która rekonstruuje tragiczne wydarzenia, jakie były udziałem jej przodków podczas Powstania Warszawskiego. Pamięć o tym, co się wydarzyło, a także przywoływanie tego w gronie rodzinnym niespodziewanie zyskują współczesny wątek, który dotyczy kolejnego pokolenia, urodzonego i wychowanego już w wolnej Polsce. Zupełnie wyjątkowa jest narracja słuchowiska, spojrzenie w przeszłość – autor zwraca uwagę na to, że jest to historia opowiadana z punktu widzenia drugiego pokolenia.

„Kiedy byłem młodszy, żyli wszyscy uczestnicy głównego wątku tej opowieści, czyli moja mama, mój dziadek, siostra mamy. To ważna część naszego dziedzictwa, postanowiłem ją wreszcie opisać” – mówił Wojciech Tomczyk na antenie Polskiego Radia.

Autor „Rozstrzelania” jest także twórcą m.in. nagradzanego spektaklu telewizyjnego Norymberga, spektaklu Wampir, autorem wydanych przez Teologię Polityczną książek Dramaty i Komedie.

Słuchowisko będzie transmitowane już w najbliższą niedzielę 26 września o 21:00 na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia i na Facebooku, na żywo, prosto z Muzeum Powstania Warszawskiego. W słuchowisku w rolach głównych wystąpią: Joanna Jeżewska, Leon Charewicz, Andrzej Mastalerz.

Transmisja wideo słuchowiska odbędzie się na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.