Klub Trójki: Angela Merkel i polityczny chaos

Klub Trójki: Angela Merkel i polityczny chaos

Wczorajszy „Klub Trójki” – cykliczna audycja na antenie Polskiego Radia – w całości poświęcony był książce „Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu”, wydanej w tym miesiącu przez Teologię Polityczną

Do rozmowy na antenie radia, prowadzący program Dariusz Rosiak zaprosił dwie wybitne znawczynie spraw niemieckich: dr Agnieszkę Ładę, dyrektor Programu Europejskiego z  Instytutu Spraw Publicznych oraz Aleksandrę Rybińską, dziennikarkę tygodnika „Sieci”. Podczas audycji możemy zapoznać się też z opiniami Beaty Płomeckiej korespondentki Polskiego Radia w Brukseli oraz wysłuchać wywiadu Dariusza Rosiaka z Robinem Alexandrem, dziennikarzem niemieckiej gazety „Die Welt”, a zarazem autorem omawianej książki.

Goście programu komentują wydarzenia z wrześniu 2015 roku, gdy kanclerz Merkel podjęła decyzję o wpuszczeniu do Niemiec miliona migrantów. Zastanawiają się też, co spowodowało, że konsekwentnie i metodycznie działająca polityka Berlina, nagle zrobiła zwrot ku działaniom impulsywnym i nieprzemyślanym? Jaka była w tym rola Angeli Merkel? A także, jak w ciągu dwóch minionych od tej decyzji lat zmieniły się Niemcy? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której padają odpowiedzi na te i inne pytania.

Wysłuchaj „Klubu Trójki” poświęconego książce „Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu”. Na antenie Programu 3 Polskiego Radia została ona wyemitowana 19.XII. 2017 o godz. 21.09

Obejrzyj debatę o książce Robina Alexandra, jaka miała miejsce w redakcji Teologii Politycznej 

Kup książkę w księgarni Teologii Politycznej


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Charles H. Kahn powraca – wesprzyj pierwsze polskie wydanie dzieła „Platon i dialog postsokratyczny”
Tom ten to kontynuacja wydanego nakładem Teologii Politycznej dzieła „Platon i dialog sokratyczny. Wykorzystanie literackiej formy na użytek filozofii"
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.