Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Klub Trójki: Angela Merkel i polityczny chaos

Klub Trójki: Angela Merkel i polityczny chaos

Wczorajszy „Klub Trójki” – cykliczna audycja na antenie Polskiego Radia – w całości poświęcony był książce „Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu”, wydanej w tym miesiącu przez Teologię Polityczną

Do rozmowy na antenie radia, prowadzący program Dariusz Rosiak zaprosił dwie wybitne znawczynie spraw niemieckich: dr Agnieszkę Ładę, dyrektor Programu Europejskiego z  Instytutu Spraw Publicznych oraz Aleksandrę Rybińską, dziennikarkę tygodnika „Sieci”. Podczas audycji możemy zapoznać się też z opiniami Beaty Płomeckiej korespondentki Polskiego Radia w Brukseli oraz wysłuchać wywiadu Dariusza Rosiaka z Robinem Alexandrem, dziennikarzem niemieckiej gazety „Die Welt”, a zarazem autorem omawianej książki.

Goście programu komentują wydarzenia z wrześniu 2015 roku, gdy kanclerz Merkel podjęła decyzję o wpuszczeniu do Niemiec miliona migrantów. Zastanawiają się też, co spowodowało, że konsekwentnie i metodycznie działająca polityka Berlina, nagle zrobiła zwrot ku działaniom impulsywnym i nieprzemyślanym? Jaka była w tym rola Angeli Merkel? A także, jak w ciągu dwóch minionych od tej decyzji lat zmieniły się Niemcy? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której padają odpowiedzi na te i inne pytania.

Wysłuchaj „Klubu Trójki” poświęconego książce „Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu”. Na antenie Programu 3 Polskiego Radia została ona wyemitowana 19.XII. 2017 o godz. 21.09

Obejrzyj debatę o książce Robina Alexandra, jaka miała miejsce w redakcji Teologii Politycznej 

Kup książkę w księgarni Teologii Politycznej


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.