O Angelicum

O Angelicum

Angelicum jest jedną z najbardziej wpływowych uczelni katolickich na świecie, która kształci przyszłe elity Kościoła z całego świata.

Papieski Uniwersytet Świętego Tomasza z Akwinu (Angelicum)  jest jedną z najbardziej wpływowych uczelni katolickich na świecie, która kształci przyszłe elity Kościoła z całego świata wywierając bardzo istotny wpływ zarówno na sposób myślenia, jak i kierunki zmian dokonujące się w Kościele. Mieści się w sercu Rzymu i jest instytucją dominikańską. Korzenie Uniwersytetu sięgają średniowiecznego dominikańskiego domu studiów w Rzymie, założonego w XIII wieku, w którym nauczał Akwinata. Angelicum jest jedną z najbardziej wpływowych uczelni katolickich, która kształci przyszłe elity Kościoła z całego świata. Oferuje edukację w języku włoskim i angielskim na czterech wydziałach – teologii, filozofii, prawa kanonicznego i nauk społecznych.

W latach 1946-48 na Angelicum studiował młody ks. Karol Wojtyła, wieńcząc je pracą doktorską pt. „Zagadnienia wiary u świętego Jana od Krzyża”

Uczelnia współpracuje z instytucjami akademickimi z całego świata goszcząc studentów niemal 100 różnych narodowości. Jej absolwentów jest wiele znanych postaci, które wywarły ogromny wpływ na losy świata i Kościoła, wśród nich m.in. Karol Wojtyła – Święty Jan Paweł II. Poza nim w samym tylko XX oraz na początku XXI wieku studia na Angelicum ukończyli zarówno przyszli kardynałowie, arcybiskupi i biskupi (tacy jak: Georges Cottier, Timothy Dolan, Stanisław Gądecki, Tadeusz Gocłowski, Józef Michalik, Timothy T. O’Donnell, Marc Ouellet, Javier Echevarria Rodriguez, Fulton Sheen czy Austin Anthony Vetter), jak i reformatorzy teologii i myśli katolickiej (między innymi Józef Maria Bocheński, Marie-Dominique Chenu, Martin Grabmann czy Servais-Théodore Pinckaers) oraz laureaci i osoby nominowane do Nagrody Nobla (Dominique Pire, José Raúl Vera López).

Rektorem uczelni jest obecnie polski Dominikanin – o. prof. Michał Paluch OP.


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Hippiasza większego” w tłumaczeniu profesora Artura Pacewicza
Klasyczny dialog sokratejski w tłumaczenie prof. Artura Pacewicza
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.