O Angelicum

O Angelicum

Angelicum jest jedną z najbardziej wpływowych uczelni katolickich na świecie, która kształci przyszłe elity Kościoła z całego świata.

Papieski Uniwersytet Świętego Tomasza z Akwinu (Angelicum)  jest jedną z najbardziej wpływowych uczelni katolickich na świecie, która kształci przyszłe elity Kościoła z całego świata wywierając bardzo istotny wpływ zarówno na sposób myślenia, jak i kierunki zmian dokonujące się w Kościele. Mieści się w sercu Rzymu i jest instytucją dominikańską. Korzenie Uniwersytetu sięgają średniowiecznego dominikańskiego domu studiów w Rzymie, założonego w XIII wieku, w którym nauczał Akwinata. Angelicum jest jedną z najbardziej wpływowych uczelni katolickich, która kształci przyszłe elity Kościoła z całego świata. Oferuje edukację w języku włoskim i angielskim na czterech wydziałach – teologii, filozofii, prawa kanonicznego i nauk społecznych.

W latach 1946-48 na Angelicum studiował młody ks. Karol Wojtyła, wieńcząc je pracą doktorską pt. „Zagadnienia wiary u świętego Jana od Krzyża”

Uczelnia współpracuje z instytucjami akademickimi z całego świata goszcząc studentów niemal 100 różnych narodowości. Jej absolwentów jest wiele znanych postaci, które wywarły ogromny wpływ na losy świata i Kościoła, wśród nich m.in. Karol Wojtyła – Święty Jan Paweł II. Poza nim w samym tylko XX oraz na początku XXI wieku studia na Angelicum ukończyli zarówno przyszli kardynałowie, arcybiskupi i biskupi (tacy jak: Georges Cottier, Timothy Dolan, Stanisław Gądecki, Tadeusz Gocłowski, Józef Michalik, Timothy T. O’Donnell, Marc Ouellet, Javier Echevarria Rodriguez, Fulton Sheen czy Austin Anthony Vetter), jak i reformatorzy teologii i myśli katolickiej (między innymi Józef Maria Bocheński, Marie-Dominique Chenu, Martin Grabmann czy Servais-Théodore Pinckaers) oraz laureaci i osoby nominowane do Nagrody Nobla (Dominique Pire, José Raúl Vera López).

Rektorem uczelni jest obecnie polski Dominikanin – o. prof. Michał Paluch OP.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.