„Jestem za życiem!” – XIII Marsz Świętości Życia

„Jestem za życiem!” – XIII Marsz Świętości Życia

Dzisiaj ulicami Warszawy przejdzie XIII Marsz Świętości Życia. Uczestnicy – w tym roku pod hasłem: „Jestem za życiem!” – będą manifestować w obronie prawa do życia każdego człowieka, niezależnie od tego, czy jest narodzony czy nie.

Nazwa Marszu nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca – w Święto Zwiastowania Pańskiego. W tym roku 25 marca wypada w Niedzielę Palmową i tym samym Dzień Świętości Życia jest obchodzony 9 kwietnia. Kościół w Polsce ustanowił taki dzień w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium Vitae z 1995 r.

Manifestację ulicami Warszawy poprzedzą Msze święte odprawione o godzi. 11:00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście i w katedrze Świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła na Pradze.

Udział w Marszu jest publicznym opowiedzeniem się po stronie życia. Jest też wyrazem radości z istnienia, rodziny i dzieci.

Następnie uczestnicy zbiorą się na Placu Zamkowym by o godz. 12:40 Krakowskim Przedmieściem wyruszyć w stronę Bazyliki Świętego Krzyża, gdzie o godz. 13:00 planowane jest zakończenie marszu.

Marszowi towarzyszy akcja „Pielucha dla Malucha”. Przed katedrą Świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła na Pradze oraz pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym odbędzie się zbiórka pieluch, mleka i kosmetyków dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Zielonce oraz Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

Marszowi towarzyszyć będzie hasztag #adOPCJA, który ukazuje alternatywę wobec aborcji, jaką jest możliwość urodzenia i oddania dziecka do adopcji.

Organizatorami marszu są archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska. Szczegółowe informacje oraz dokładna trasa Marszu na stronie organizatora.

Przeczytaj komunikat KEP na Dzień Świętości Życia.

(eKAI)

fot. mat. prasowe

 


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

„Od Salaminy do Radzymina” – wesprzyj wydanie nowego numeru rocznika „Teologia Polityczna”
Kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być? Ile naprawdę warte jest dla nas to, co uważamy za swoją tożsamość?
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.