„Jestem za życiem!” – XIII Marsz Świętości Życia

Dzisiaj ulicami Warszawy przejdzie XIII Marsz Świętości Życia. Uczestnicy – w tym roku pod hasłem: „Jestem za życiem!” – będą manifestować w obronie prawa do życia każdego człowieka, niezależnie od tego, czy jest narodzony czy nie.

Nazwa Marszu nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca – w Święto Zwiastowania Pańskiego. W tym roku 25 marca wypada w Niedzielę Palmową i tym samym Dzień Świętości Życia jest obchodzony 9 kwietnia. Kościół w Polsce ustanowił taki dzień w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium Vitae z 1995 r.

Manifestację ulicami Warszawy poprzedzą Msze święte odprawione o godzi. 11:00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście i w katedrze Świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła na Pradze.

Udział w Marszu jest publicznym opowiedzeniem się po stronie życia. Jest też wyrazem radości z istnienia, rodziny i dzieci.

Następnie uczestnicy zbiorą się na Placu Zamkowym by o godz. 12:40 Krakowskim Przedmieściem wyruszyć w stronę Bazyliki Świętego Krzyża, gdzie o godz. 13:00 planowane jest zakończenie marszu.

Marszowi towarzyszy akcja „Pielucha dla Malucha”. Przed katedrą Świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła na Pradze oraz pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym odbędzie się zbiórka pieluch, mleka i kosmetyków dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Zielonce oraz Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

Marszowi towarzyszyć będzie hasztag #adOPCJA, który ukazuje alternatywę wobec aborcji, jaką jest możliwość urodzenia i oddania dziecka do adopcji.

Organizatorami marszu są archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska. Szczegółowe informacje oraz dokładna trasa Marszu na stronie organizatora.

Przeczytaj komunikat KEP na Dzień Świętości Życia.

(eKAI)

fot. mat. prasowe