Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

„Jedenaste przykazanie” ks. Jana Sochonia z wyróżnieniem Feniks 2024

„Jedenaste przykazanie” ks. Jana Sochonia z wyróżnieniem Feniks 2024

Debiutancka powieść ks. Jana Sochonia, poety i filozofa, została wyróżniona w kategorii literackiej nagrody Feniks 2024. Decyzję kapituły ogłoszono 11 kwietnia 2024 r. podczas otwarcia 29. Targów Wydawców Katolickich na Zamku Królewskim w Warszawie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w sobotę 13 kwietnia w Warszawie. Gratulujemy Autorowi!

Wyróżnione „Jedenaste przykazanie” to jak podkreślają w uzasadnieniu członkowie kapituły: „Poruszająca powieść rodzinna. Ujmująca prostotą języka i szczerością z jaką autor rysuje historię swoich bliskich na kanwie najbardziej dramatycznych wydarzeń historii XX wieku. Proza, która urzeka czytelnika swoim lirycznym charakterem”.


Książkę można nabyć podczas targów na stoisku Teologii Politycznej w Arkadach Kubickiego (stoisko nr 7), a także w naszej księgarni internetowej. Na targach – z rabatem!

Jedenaste przykazanie, ma swe zasadnicze źródło w realnych egzystencjalno-historycznych wypadkach, zwłaszcza w losie i doznaniach Franciszki oraz Józefa, moich rodziców. Przypadkowe odnalezienie w domowej szafie pliku listów niemieckiego oficera do Franciszki uruchomiło we mnie lawinę pytań, wątpliwości i nade wszystko chęci zrozumienia rodzinnych dziejów, nader dotkliwie naznaczonych dramatem i tragicznością wojny, okupacji niemieckiej i sowieckiej, wreszcie ograniczeniami ludzkiego sposobu życia i ludzkiej wolności zmagającej się z siłą nakazów sumienia, etosu społecznego, religii, nietkniętych jeszcze przez naukową i antymetafizyczną aurę obecnego czasu" – pisał ks. Jan Sochoń.

Książka ukazała się nakładem Teologii Politycznej oraz naszych Darczyńców!

 

Polecamy:

➤ „Niepojęta głębia miłości” - rozmowa z ks. prof. Sochoniem o „Jedenastym przykazaniu” 

➤ Ks. prof. Jan Sochoń o „Jedenastym przykazaniu”

➤ Premiera książki i dyskusja z udziałem Autora

➤ PROGRAM 29. Targów Wydawców Katolickich 

fot. Jacek Łagowski


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.