Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Zarejestruj się! Zapraszamy na obóz integracyjno-naukowy w Majerczykówce

Zarejestruj się! Zapraszamy na obóz integracyjno-naukowy w Majerczykówce

Maturzystów oraz studentów pierwszych lat studiów serdecznie zapraszamy na obóz integracyjno-naukowy Instytutu Tertio Millennio i Teologii Politycznej. Odbędzie się on w dniach 16-25 września 2024 r. w Majerczykówce, pod Tatrami. Rekrutacja online trwa do niedzieli 30 czerwca 2024 r.

Obóz integracyjno-naukowy jest okazją dla nowo przyjętych studentów do spróbowania swoich sił w pierwszych debatach, warsztatach i panelach dyskusyjnych, które przybliżą ich uczestnikom świat studencki. Pozwolą poznać studentów z Waszych miast jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego. 

Link do wydarzenia na Facebooku

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie: https://tertio.pl/oboz-integracyjno-naukowy-itm/ 

W programie:

  • Ponad 27 godzin paneli dyskusyjnych, wykładów i warsztatów wybitnych prelegentów, wokół bieżących spraw społecznych dotyczących m.in demokracji, antropologii, filozofii, kultury, historii, ekonomii, polityki i Kościoła, w oparciu o dzieło „Pamięć i tożsamość” św. Jana Pawła II

  • Codzienne wędrówki po górach, na różnych poziomach zaawansowania, a także sport i rekreacja. W trakcie 10 dni naszego obozu, będziecie mieli szansę aktywnie wypocząć w towarzystwie studentów

  • Debata parlamentarna – z definicji, debata ma na celu przygotować jej uczestników do wystąpień publicznych przed większym audytorium. Jest to umiejętność niezbędna każdej osobie działającej publicznie. Spotyka się ona bowiem z koniecznością zaprezentowania swojego stanowiska, lub stanowiska swojej organizacji, na forum publicznym. Ponadto zaproponowany sposób debatowania uczy jasnej, konkretnej i rzeczowej argumentacji w trakcie dyskusji.

Bloki tematyczne na każdy dzień

Obóz ITM podzielony jest na 9 bloków tematycznych na każdy dzień:

1. Polska – Europa – Kościół
2. Demokracja – możliwości i zagrożenia
3. Wolność i odpowiedzialność
4. Katolik w Internecie
5. Rodzina i praca
6. Sztuka sakralna
7. Liturgia i muzyka – stare i nowe
8. Wprowadzenie do Katolickiej Nauki Społecznej
9. Źródła i mielizny – czyli katolik w post-chrześcijańskiej rzeczywistości.

Miejsce wydarzenia

Uczestnicy obozu integracyjno-naukowego zamieszkają w pokojach gościnnych „U Marysi na dolinie” w Majerczykówce – przysiółku wsi Poronin, gdzie cisza, świeże powietrze i przepiękne widoki umożliwiają prawdziwy wypoczynek. Bliski dostęp do term, szlaków górskich, boiska piłkarskiego, lasów, Zakopanego i Małego Cichego pozwoli miło połączyć odpoczynek z turystyką i rekreacją.

Rekrutacja

Aplikacje na Obóz Integracyjno-Naukowy przyjmowane będą tylko na podstawie formularza rekrutacyjnego. Rekrutacja na Szkołę trwa do niedzieli 30 czerwca 2024 r., do godz. 23.59. O wynikach rekrutacji kandydaci na Obóz integracyjno-naukowy zostaną poinformowani indywidualnie drogą mailową.

Koszt uczestnictwa w dziesięciodniowym obozie wynosi 810 zł.

Organizatorzy obozu zapewniają noclegi i wyżywienie, a także przejazdy w trakcie trwania obozu. Przy wypełnianiu formularza prosimy o rzetelność i zamieszczenie informacji, które mogą mieć znaczenie w kontekście niniejszej rekrutacji. Przed przystąpieniem do wypełniania formularza prosimy dokładnie zapoznać się z jego strukturą i pytaniami. Warto zauważyć, że nie istnieje możliwość zapisywania naniesionych w formularzu informacji.

Uwaga! Uzupełniając formularz prosimy koniecznie wypełnić wszystkie pola. Gdy nie mają Państwo odpowiedzi na któreś z pytań, proszę wpisać formułę „brak” lub „nie zastanawiałem(-am) się nad tym”. Pozostawienie jakiegoś pola niewypełnionego spowoduje, że niemożliwe będzie wysłanie formularza!

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na dole strony: https://tertio.pl/oboz-integracyjno-naukowy-itm/


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.