Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Zapraszamy na debatę o książce Alaina Besançona

Zapraszamy na debatę o książce Alaina Besançona

Zapraszamy na dyskusję o wyzwaniach stojących przed Kościołem i katolicyzmem we współczesnym świecie. Kanwą debaty, która odbędzie się w naszej redakcji, będzie wydana przez Teologię Polityczną książka Alaina Besançona „Współczesne problemy religijne”

Dzień debaty: 27 lutego (wtorek)
Miejsce debaty: redakcja Teologii Politycznej – ul. Koszykowa 24/7
Godzina rozpoczęcia: 18.00
Wstęp wolny!

W debacie udział wezmą:
prof. Michał Gierycz – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie;
ks. prof. Jerzy Szymik – Uniwersytet Śląski;
dr Tomasz Terlikowski – pisarz, publicysta.
Debatę poprowadzi Michał Strachowski z Teologii Politycznej.

Książka „Współczesne problemy religijne” to odważne, często krytyczne, zawsze głębokie i podszyte ogromną historyczną wiedzą rozważania o Kościele i katolicyzmie w naszych czasach: o stosunku Kościoła do islamu, do komunizmu, do judaizmu, do nowoczesnego społeczeństwa. Według prof. Remigiusza Foryckiego,  „Współczesne problemy religijne”  to książka będąca politycznym testamentem Besançona na temat politycznych problemów katolicyzmu w Europie i na świecie.

Alain Besançon jest jednym z największych – jak pisała Agnieszka Kołakowska – i najwybitniejszych uczonych oraz myślicieli naszych czasów. Wielki historyk Kościoła, sowietolog i badacz komunizmu i totalitaryzmu, historyk sztuki, autor monumentalnych dzieł: Le malheur du siècle (o komunizmie, nazizmie i unikalności Shoah), Les origines intellectuelles du léninisme (o intelektualnych źródłach leninizmu), Trois tentations dans l’Église (o herezjach i ich współczesnych przejawach w Kościele), L’image interdite (o ikonoklazmie). Besançon to też świetny pisarz; jego proza jest klarowna, przejrzysta i pełna wdzięku. Prawie wszystkie jego książki stały się klasykami; powinien je przeczytać każdy, kto interesuje się historią intelektualnych i religijnych nurtów naszych czasów i czerpie przyjemność z czytania dobrej prozy połączonej z ogromną wiedzą i oryginalną analizą.

Przeczytaj fragment „Współczesnych problemów religijnych”

Recenzja prof. Sławomira Cenckiewicza

Recenzja ks. prof. Jacka Grzybowskiego

Wydarzenie na Facebooku


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.