Eric Voegelin, Izrael i Objawienie
58.00 zł
Autor: Eric Voegelin
Tłumaczenie: Michał J. Czarnecki
Redakcja naukowa: Mateusz Matyszkowicz
Oprawa: miękka
Format: 150 x 210
Liczba stron: 770
Kup w internetowej księgarni Teologii Politycznej – kliknij!
Przeczytaj wprowadzenie!
Publikacja monumentalnego dzieła Erica Voegelina na temat Izraela i objawienia biblijnego, rozpatrywanego na szerokim tle religijnych cywilizacji Wschodu jest z całą pewnością prawdziwym wydarzeniem na polskim rynku wydawniczym. Voegelin to wielki analityk cywilizacji religijnych, historyk nie tylko kompetentny, ale twórczy i z jasnym rozumieniem aktualnoci znaczenia religii biblijnych - judaizmu i chrześcijaństwa - a także ich gnostyckich zwyrodnień dla współczesnej sytuacji świata zachodniego.
prof. Karol Tarnowski
Eric Voegelin (1901 - 1985) to jeden z najwybitniejszych filozofów polityki XX wieku, autor książek z pogranicza filozofii, religii oraz historii idei. Niniejsza książka jest tłumaczeniem pierwszego tomu "Order and History". Do tej pory w serii Biblioteka Teologii Politycznej ukazały się "Świat polis" (tom 2) oraz "Platon" i "Arystoteles" (wydany w dwóch zeszytach trzeci tom monumentalnego dzieła Erica Voegelina).
Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2025 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!
(1901-1985) –jeden z najwybitniejszych filozofów polityki XX wieku, autor książek z pogranicza filozofii, religii oraz historii idei. Po Anschlussie Austrii wyemigrował z Wiednia do Anglii, potem do Stanów Zjednoczonych, wiążąc się z ośrodkami uniwersyteckimi w Baton Rogue, Stanford i Monachium. W filozofii na zawsze zapisał się jako twórca pojęcia religii politycznej, koncepcji skoku w istnieniu oraz nowatorskich interpretacji historii. Nakładem Teologii Politycznej ukazały się Izrael i objawienie (2014), Świat polis (2013), Platon (2009), Arystoteles (2011) oraz Epoka ekumeniczna (2016) natomiast 2010 roku ukazała się książka autorstwa Michała J. Czarneckiego i Agaty Miętek Problem ładu politycznego: eseje o myśli Erica Voegelina.