Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Dom Władzy – Yuri Slezkine

Dom Władzy – Yuri Slezkine

Książka Yuri'a Slezkine'a, amerykańskiego historyka i eseisty, poświęcona jest wyjątkowemu budynkowi w Moskwie, w którym zamieszkiwali prominentni politycy Związku Sowieckiego. Autor w nowatorski sposób opowiada dzieje komunistycznej władzy w Rosji,przyglądając się jej przez pryzmat losów kolejnych generacji mieszkańców „Domu Władzy”.

Dom Władzy – Yuri Slezkine
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Liczba stron: 1100 – 3 tomy
ISBN: 978-83-8196-015-1

Znakomita wiwisekcja sowieckiego reżimu ukazana poprzez pryzmat losów lokatorów „Domu Władzy” – najważniejszych osób w państwie. Kariery, misterne intrygi, buta i strach, dramaty rodzinne, aresztowania, łagry i  kary śmierci – wszystko to składa się na koleje życia mieszkańców. Nie sposób zrozumieć istoty komunistycznej dyktatury bez przyjrzenia się historiom najwyżej postawionych komunistów.

____

Yuri Slezkine – urodzony w 1956 roku w Związku Sowieckim amerykański historyk i pisarz. Kieruje Insitute od Slavic, East European and Eurasian Studies na uniwersytecie w Berkeley. Światowy rozgłos przyniosły mu książki Wiek Żydów oraz Dom Władzy, który po raz pierwszy trafia w ręce polskich czytelników. 

Zobacz spis treści

Przeczytaj fragment książki

 


Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.