Dom Władzy – Yuri Slezkine

Dom Władzy – Yuri Slezkine

Książka Yuri'a Slezkine'a, amerykańskiego historyka i eseisty, poświęcona jest wyjątkowemu budynkowi w Moskwie, w którym zamieszkiwali prominentni politycy Związku Sowieckiego. Autor w nowatorski sposób opowiada dzieje komunistycznej władzy w Rosji,przyglądając się jej przez pryzmat losów kolejnych generacji mieszkańców „Domu Władzy”.

Dom Władzy – Yuri Slezkine
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Liczba stron: 1100 – 3 tomy
ISBN: 978-83-8196-015-1

Znakomita wiwisekcja sowieckiego reżimu ukazana poprzez pryzmat losów lokatorów „Domu Władzy” – najważniejszych osób w państwie. Kariery, misterne intrygi, buta i strach, dramaty rodzinne, aresztowania, łagry i  kary śmierci – wszystko to składa się na koleje życia mieszkańców. Nie sposób zrozumieć istoty komunistycznej dyktatury bez przyjrzenia się historiom najwyżej postawionych komunistów.

____

Yuri Slezkine – urodzony w 1956 roku w Związku Sowieckim amerykański historyk i pisarz. Kieruje Insitute od Slavic, East European and Eurasian Studies na uniwersytecie w Berkeley. Światowy rozgłos przyniosły mu książki Wiek Żydów oraz Dom Władzy, który po raz pierwszy trafia w ręce polskich czytelników. 

Zobacz spis treści

Przeczytaj fragment książki

 


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Charles H. Kahn powraca – wesprzyj pierwsze polskie wydanie dzieła „Platon i dialog postsokratyczny”
Tom ten to kontynuacja wydanego nakładem Teologii Politycznej dzieła „Platon i dialog sokratyczny. Wykorzystanie literackiej formy na użytek filozofii"
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.