Dom Władzy – Yuri Slezkine

Dom Władzy – Yuri Slezkine

Książka Yuri'a Slezkine'a, amerykańskiego historyka i eseisty, poświęcona jest wyjątkowemu budynkowi w Moskwie, w którym zamieszkiwali prominentni politycy Związku Sowieckiego. Autor w nowatorski sposób opowiada dzieje komunistycznej władzy w Rosji,przyglądając się jej przez pryzmat losów kolejnych generacji mieszkańców „Domu Władzy”.

Dom Władzy – Yuri Slezkine
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Liczba stron: 1100 – 3 tomy
ISBN: 978-83-8196-015-1

Znakomita wiwisekcja sowieckiego reżimu ukazana poprzez pryzmat losów lokatorów „Domu Władzy” – najważniejszych osób w państwie. Kariery, misterne intrygi, buta i strach, dramaty rodzinne, aresztowania, łagry i  kary śmierci – wszystko to składa się na koleje życia mieszkańców. Nie sposób zrozumieć istoty komunistycznej dyktatury bez przyjrzenia się historiom najwyżej postawionych komunistów.

____

Yuri Slezkine – urodzony w 1956 roku w Związku Sowieckim amerykański historyk i pisarz. Kieruje Insitute od Slavic, East European and Eurasian Studies na uniwersytecie w Berkeley. Światowy rozgłos przyniosły mu książki Wiek Żydów oraz Dom Władzy, który po raz pierwszy trafia w ręce polskich czytelników. 

Zobacz spis treści

Przeczytaj fragment książki

 

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.