Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Dom Władzy – Yuri Slezkine

Dom Władzy – Yuri Slezkine

Książka Yuri'a Slezkine'a, amerykańskiego historyka i eseisty, poświęcona jest wyjątkowemu budynkowi w Moskwie, w którym zamieszkiwali prominentni politycy Związku Sowieckiego. Autor w nowatorski sposób opowiada dzieje komunistycznej władzy w Rosji,przyglądając się jej przez pryzmat losów kolejnych generacji mieszkańców „Domu Władzy”.

Dom Władzy – Yuri Slezkine
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Liczba stron: 1100 – 3 tomy
ISBN: 978-83-8196-015-1

Znakomita wiwisekcja sowieckiego reżimu ukazana poprzez pryzmat losów lokatorów „Domu Władzy” – najważniejszych osób w państwie. Kariery, misterne intrygi, buta i strach, dramaty rodzinne, aresztowania, łagry i  kary śmierci – wszystko to składa się na koleje życia mieszkańców. Nie sposób zrozumieć istoty komunistycznej dyktatury bez przyjrzenia się historiom najwyżej postawionych komunistów.

____

Yuri Slezkine – urodzony w 1956 roku w Związku Sowieckim amerykański historyk i pisarz. Kieruje Insitute od Slavic, East European and Eurasian Studies na uniwersytecie w Berkeley. Światowy rozgłos przyniosły mu książki Wiek Żydów oraz Dom Władzy, który po raz pierwszy trafia w ręce polskich czytelników. 

Zobacz spis treści

Przeczytaj fragment książki

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.