Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Modlitwy zatroskanych o Polskę – Wincenty Łaszewski

Modlitwy zatroskanych o Polskę – Wincenty Łaszewski

W swojej najnowszej książce „Modlitwy zatroskanych o Polskę” Wincenty Łaszewski przedstawia wezwania za ojczyznę autorstwa świętych i błogosławionych. Autor poprzez niewielkie, choć reprezentatywne grono polskich świętych, dla których losy ziemskiej ojczyzny były szczególnie ważne – odkrywa przed czytelnikiem bogactwo modlitw za nasz kraj. W książce znalazły się zarówno modlitwy powszechnie znane, jak i mniej popularne teksty litanii, zawierzeń czy też rozważań różańcowych. Ponadto autor przybliża kluczowe dla historii Polski akty ślubowań oraz poświęceń i zawierzeń ojczyzny, które zmieniły bieg dziejów.

Jeśli potrzebujesz zachęty, umocnienia, światła i rady, sięgnij do DROGOWSKAZÓW. Niech mówi do Ciebie głos, który rodzi w Twoim sercu wiarę i karmi nadzieję – pisze Wincenty Łaszewski.

Jeśli wśród DROGOWSKAZÓW znalazłeś takie, które są dla Ciebie wyjątkowo czytelne i przemawiają z mocą, zaznacz je i powracaj raz po raz właśnie do nich. Zaznacz je. To Twój modlitewnik.

Właściwa część modlitewnika to MODLITWY. Korzystaj z nich codziennie. Może znajdziesz stałą porę modlitwy, na przykład godzinę Apelu Jasnogórskiego. A gdyby tak inni pukali do Nieba w tym samym czasie, co Ty? To byłby początek świadomości narodowej przed Bogiem!

Pamiętaj: to Twój modlitewnik. Odmawiaj kolejno wszystkie modlitwy, nawet te dla Ciebie trudne czy niezrozumiałe, czyniąc z nich dodatkowo akt pokuty za Polskę…

W ostatniej części znajdziesz zadane Ci LEKCJE WIARY. To akty zawierzenia i poświęcenia, którymi nasi przodkowie przyzywali przed laty pomocy z Nieba i zobowiązywali się do trwania przy Bogu i nauce Ewangelii. Przypomnij sobie, co ślubowali nasi ojcowie. Odnów to w swoim sercu. Wzbudź w sobie wiarę. Odszukaj akt, który jest dla Ciebie najważniejszy. Wypowiedz go raz jeszcze, prosząc, aby Bóg miał wzgląd na Twój hołd i oddanie, jakie składasz Mu, będąc jednym z przedstawicieli narodu.

Pamiętaj, że gdy modlisz się do Boga jako Polak, zawsze reprezentujesz swój naród. – dodaje autor książki.

Fragment książki „Modlitwy zatroskanych o Polskę”:

WSTĘP

 

Drogi Bracie i Siostro z rodu Polaków!

Istnieje coś takiego, jak modlitwa skuteczna… To taka, która jest ważna dla Boga. Koniecznie ważna. Budząca w Jego Sercu odpowiedź miłości.

Chcesz sięgnąć po skuteczne modlitwy, które są jak klucz otwierający skarbiec łask? Powinieneś korzystać z modlitw poświęconych ważnemu tematowi.

Ważnemu dla kogo? Dla Ciebie? Koniecznie, inaczej Twoja modlitwa nie byłaby prawdziwa. Przede wszystkim jednak ważnemu dla Boga. Bo tylko wtedy Twoje błaganie dotknie Jego Serca. I Twoja prośba będzie wysłuchana.

Módl się więc z ufnością, módl się za Polskę. Dla Boga to bardzo ważna modlitwa. On odwiecznie czeka na Twą prośbę i z radością podzieli się z Tobą tym, co przechowuje w skarbcu swojej świętej Opatrzności. Cieszy się, że wreszcie spełni się to, co od wieków zamierzał.

Czy odwiecznie myślał także o Polsce? Tak, bo naznaczył ją odrębnym i zupełnie szczególnym powołaniem.

Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje. (Dz 1732)

Jeśli słowa zapisane w Dzienniczku św. Faustyny są prawdą, to nie ma już wątpliwości: Bóg umiłował naszą Ojczyznę. Więcej, przeznaczył jej szczególną misję. Może najważniejszą w całej historii świata.

Zbiór modlitw, który masz przed sobą, jest więc związany z bardzo ważnym dla Boga tematem. Tematem Ojczyzny… Możesz być pewien, że Bóg jest nawet bardziej zatroskany o Polskę niż Ty sam. Dlatego zanoszone do Niego modlitwy ludzi zatroskanych o Polskę są skuteczne! Uwierz w to.

Każdy naród, który istnieje, ma swe życie z Niego – jest narodem przez Boga wybranym… Do Niego należy… Również Naród polski. W świetle słów Jezusa wypowiedzianych do św. Faustyny może przede wszystkim on…

Może właśnie dlatego na tyle sposobów próbuje się go zniszczyć. Ktoś nie chce dopuścić do tego, by w Polsce zwyciężył Krzyż i Ewangelia, a wzorem życia stała się Najświętsza Maryja Panna. Bo nie chce, aby w świecie zapanowały pokój, sprawiedliwość, dobro i łaska.

Jeżeli Polska ma być źródłem jakiejś duchowej reakcji łańcuchowej, komuś może się to nie podobać. Wiesz, kim jest ten ktoś… Jednak ostatecznie to Bóg zwycięży. Polska nie zginie. Więcej: stanie się potęgą ducha. Ma ona swe miejsce w planach Bożych. Na ziemi ma wielu ludzi wierzących w Boga i Mu oddanych. Ma wielu świętych i błogosławionych w Niebie. Ma Maryję za Królową. Nie zginie. Póki my żyjemy.

A teraz mówi Pan, który cię stworzył, Jakubie, i który cię ukształtował, Izraelu: „Nie bój się, bo cię odkupiłem i nazwałem cię imieniem swoim; mój ty jesteś! Gdy pójdziesz przez wody, ja z tobą będę, a rzeki cię nie okryją, gdy będziesz chodził w ogniu, nie sparzysz się i płomień nie będzie gorzał na tobie. – Bo ja jestem Pan, Bóg twój” . (Iz 43, 1-3)1

Te słowa są adresowane również do tego narodu wybranego, którego imię – Polska. Nawet w czasach jego ogołacania, jego wygnania i niewoli. 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.