Modlitwy zatroskanych o Polskę – Wincenty Łaszewski

Modlitwy zatroskanych o Polskę – Wincenty Łaszewski

W swojej najnowszej książce „Modlitwy zatroskanych o Polskę” Wincenty Łaszewski przedstawia wezwania za ojczyznę autorstwa świętych i błogosławionych. Autor poprzez niewielkie, choć reprezentatywne grono polskich świętych, dla których losy ziemskiej ojczyzny były szczególnie ważne – odkrywa przed czytelnikiem bogactwo modlitw za nasz kraj. W książce znalazły się zarówno modlitwy powszechnie znane, jak i mniej popularne teksty litanii, zawierzeń czy też rozważań różańcowych. Ponadto autor przybliża kluczowe dla historii Polski akty ślubowań oraz poświęceń i zawierzeń ojczyzny, które zmieniły bieg dziejów.

Jeśli potrzebujesz zachęty, umocnienia, światła i rady, sięgnij do DROGOWSKAZÓW. Niech mówi do Ciebie głos, który rodzi w Twoim sercu wiarę i karmi nadzieję – pisze Wincenty Łaszewski.

Jeśli wśród DROGOWSKAZÓW znalazłeś takie, które są dla Ciebie wyjątkowo czytelne i przemawiają z mocą, zaznacz je i powracaj raz po raz właśnie do nich. Zaznacz je. To Twój modlitewnik.

Właściwa część modlitewnika to MODLITWY. Korzystaj z nich codziennie. Może znajdziesz stałą porę modlitwy, na przykład godzinę Apelu Jasnogórskiego. A gdyby tak inni pukali do Nieba w tym samym czasie, co Ty? To byłby początek świadomości narodowej przed Bogiem!

Pamiętaj: to Twój modlitewnik. Odmawiaj kolejno wszystkie modlitwy, nawet te dla Ciebie trudne czy niezrozumiałe, czyniąc z nich dodatkowo akt pokuty za Polskę…

W ostatniej części znajdziesz zadane Ci LEKCJE WIARY. To akty zawierzenia i poświęcenia, którymi nasi przodkowie przyzywali przed laty pomocy z Nieba i zobowiązywali się do trwania przy Bogu i nauce Ewangelii. Przypomnij sobie, co ślubowali nasi ojcowie. Odnów to w swoim sercu. Wzbudź w sobie wiarę. Odszukaj akt, który jest dla Ciebie najważniejszy. Wypowiedz go raz jeszcze, prosząc, aby Bóg miał wzgląd na Twój hołd i oddanie, jakie składasz Mu, będąc jednym z przedstawicieli narodu.

Pamiętaj, że gdy modlisz się do Boga jako Polak, zawsze reprezentujesz swój naród. – dodaje autor książki.

Fragment książki „Modlitwy zatroskanych o Polskę”:

WSTĘP

 

Drogi Bracie i Siostro z rodu Polaków!

Istnieje coś takiego, jak modlitwa skuteczna… To taka, która jest ważna dla Boga. Koniecznie ważna. Budząca w Jego Sercu odpowiedź miłości.

Chcesz sięgnąć po skuteczne modlitwy, które są jak klucz otwierający skarbiec łask? Powinieneś korzystać z modlitw poświęconych ważnemu tematowi.

Ważnemu dla kogo? Dla Ciebie? Koniecznie, inaczej Twoja modlitwa nie byłaby prawdziwa. Przede wszystkim jednak ważnemu dla Boga. Bo tylko wtedy Twoje błaganie dotknie Jego Serca. I Twoja prośba będzie wysłuchana.

Módl się więc z ufnością, módl się za Polskę. Dla Boga to bardzo ważna modlitwa. On odwiecznie czeka na Twą prośbę i z radością podzieli się z Tobą tym, co przechowuje w skarbcu swojej świętej Opatrzności. Cieszy się, że wreszcie spełni się to, co od wieków zamierzał.

Czy odwiecznie myślał także o Polsce? Tak, bo naznaczył ją odrębnym i zupełnie szczególnym powołaniem.

Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje. (Dz 1732)

Jeśli słowa zapisane w Dzienniczku św. Faustyny są prawdą, to nie ma już wątpliwości: Bóg umiłował naszą Ojczyznę. Więcej, przeznaczył jej szczególną misję. Może najważniejszą w całej historii świata.

Zbiór modlitw, który masz przed sobą, jest więc związany z bardzo ważnym dla Boga tematem. Tematem Ojczyzny… Możesz być pewien, że Bóg jest nawet bardziej zatroskany o Polskę niż Ty sam. Dlatego zanoszone do Niego modlitwy ludzi zatroskanych o Polskę są skuteczne! Uwierz w to.

Każdy naród, który istnieje, ma swe życie z Niego – jest narodem przez Boga wybranym… Do Niego należy… Również Naród polski. W świetle słów Jezusa wypowiedzianych do św. Faustyny może przede wszystkim on…

Może właśnie dlatego na tyle sposobów próbuje się go zniszczyć. Ktoś nie chce dopuścić do tego, by w Polsce zwyciężył Krzyż i Ewangelia, a wzorem życia stała się Najświętsza Maryja Panna. Bo nie chce, aby w świecie zapanowały pokój, sprawiedliwość, dobro i łaska.

Jeżeli Polska ma być źródłem jakiejś duchowej reakcji łańcuchowej, komuś może się to nie podobać. Wiesz, kim jest ten ktoś… Jednak ostatecznie to Bóg zwycięży. Polska nie zginie. Więcej: stanie się potęgą ducha. Ma ona swe miejsce w planach Bożych. Na ziemi ma wielu ludzi wierzących w Boga i Mu oddanych. Ma wielu świętych i błogosławionych w Niebie. Ma Maryję za Królową. Nie zginie. Póki my żyjemy.

A teraz mówi Pan, który cię stworzył, Jakubie, i który cię ukształtował, Izraelu: „Nie bój się, bo cię odkupiłem i nazwałem cię imieniem swoim; mój ty jesteś! Gdy pójdziesz przez wody, ja z tobą będę, a rzeki cię nie okryją, gdy będziesz chodził w ogniu, nie sparzysz się i płomień nie będzie gorzał na tobie. – Bo ja jestem Pan, Bóg twój” . (Iz 43, 1-3)1

Te słowa są adresowane również do tego narodu wybranego, którego imię – Polska. Nawet w czasach jego ogołacania, jego wygnania i niewoli. 


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii PolitycznejKliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.