Dariusz Karłowicz w programie "Bliżej" Jana Pospieszalskiego

Obok tej pięknej historii obecności Jana Pawła II - w tym co nazywam wspólnotą polityczną - zarówno wierzących, jak i niewierzących - jest niestety ogromny zawód wobec zachowania elit - zwłaszcza elit uniwersyteckich

Obok tej pięknej historii obecności Jana Pawła II - w tym co nazywam wspólnotą polityczną - zarówno wierzących, jak i niewierzących -  jest niestety ogromny zawód wobec zachowania elit - zwłaszcza elit uniwersyteckich - mówił w programie Jana Pospieszalskiego - tym razem o Janie Pawle II - Dariusz Karłowicz

Jest w Polsce takie przekonanie, że możemy uzyskać nowczesność dopiero w takim momencie, w którym będziemy mieli adopcję dzieci przez pary homoseksualne i liczbę rozwodów podobną do średniej europejskiej - to nieporozumienie bierze się z rozmaitych rzeczy - mówiąc w największym skrócie - w Polsce mamy doczynienia z zupełnie inną tradycją. My nie jesteśmy Francją - my jesteśmy krajem, w którym oświecenie "robili" w ogromnym stopniu księża, a kiedy uchwalono konstytutcję 3 Maja - wszsyscy poszli zaśpiewać Te Deum do katedry, a nie powieścić ostatniego biskupa na pasku ostatniego księcia, więc to jest zupełnie inna tradycja.

Ciągle się zmagamy z jakimś fantomem - z ogromną falą krytyki antychrześcijańskiej, która próbuje pokazać związek katolicyzmu ze zjawiskami okropnymi, ohydnymi.

Pytanie skąd się ten fantom bierze? To odkrywa drugą stronę - bo obok tej pięknej historii obecności Jana Pawła II - w tym co nazywam wspólnotą polityczną - zarówno wierzących, jak i niewierzących -  jest niestety ogromny zawód wobec zachowania elit - zwłaszcza elit uniwersyteckich.

Zobacz całość na stronach TVP

 


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.