Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Antoni Libera przedstawi własne tłumaczenie „Bereniki” Racine’a

Antoni Libera przedstawi własne tłumaczenie „Bereniki” Racine’a

Jean Baptiste Racine w swych utworach kreślił pogłębione portrety psychologicznie kobiet


Znany pisarz i tłumacz Antoni Libera zaprezentuje zupełnie nowe, własnego autorstwa, tłumaczenie „Bereniki” – XVII-wiecznego dramaturga francuskiego Jeana Baptiste’a Racine’a. O niuansach przekładu opowie oraz fragmenty sztuki tłumacz zaprezentuje podczas trzeciego już seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”. Odbędzie się ono 13 czerwca w redakcji Teologii Politycznej

Data: 13 czerwca (wtorek)
Godzina: 18:00
Miejsce: ul. Koszykowa 24/7 Warszawa – redakcja Teologii Politycznej

Wstęp wolny!

W trakcie trzeciego spotkania z Antonim Liberą będziemy omawiać zupełnie nowe – jeszcze dotąd nigdzie niepublikowane – tłumaczenie „Bereniki” Jeana Baptiste’a Racine’a, którego dokonał  Antoni Libera.

Jean-Baptiste Racine napisał „Berenikę” w 1670 roku. Uznawany jest on za jednego z największych tragików wszech czasów., a także zaliczany do najwybitniejszych francuskich dramatopisarzy XVII wieku (obok Moliera i Corneille'a). W swych utworach przedstawiał pogłębione portrety psychologicznie kobiet. Uznaje się, że kobiece role w dramatach Racine’a należą do najbardziej wymagających w grze aktorskiej.

Nauczyciele biorący udział w seminarium mają możliwość uzyskania zaświadczenia o udziale w nim.

Zapraszamy na spotkanie!

Wydarzenie na Facebooku


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.