Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Wszystko jest filozofią - rozmowy niekontrolowane

Wszystko jest filozofią - rozmowy niekontrolowane

Przed nami trzecie już spotkanie ze współczesnymi filozofami w ramach cyklu „Wszystko jest filozofią - rozmowy niekontrolowane”, jaki odbywa się w Gdyni. Tym razem gościem będzie dr Anna Dziedzic. Motywem przewodnim wydarzenia zaś będą wznowione „Pisma filozoficzno-psychologiczne” Edwarda Abramowskiego data: 20 czerwca 2017 (wtorek)

godzina: 18:30

miejsce: Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1/Dworzec PKP

Wstęp wolny

Wszystko jest filozofią - rozmowy niekontrolowane” to dwa cykliczne wydarzenia, skierowane do wszystkich osób zainteresowanych filozofią.

Pierwszy cykl to seria spotkań z polskimi filozofami i naukowcami, którzy aktualnie zajmują się pracą akademicką i popularyzacją wiedzy w innej formie (książki, czasopisma naukowe). Jeszcze w tym roku gościć będziemy między innymi: prof. Marka Cichockiego, prof. Agatę Bielik-Robson, prof. Tomasza Swobodę oraz naukowców związanych z Centrum Kopernika: dr. Łukasza Lamża i dr. Mateusza Hohola.

Drugi cykl to otwarte dyskusje filozoficzne, realizowane w przestrzeni Cafe Księgarni Vademecum w Gdyni. Inspirację stanowi sprawdzona formuła Sokrates Cafe, w której uczestnicy na początku wybierają temat dyskusji w drodze głosowania. Rozmowa jest moderowana, uczestnicy starają się  posługiwać zrozumiałym językiem, unikać specjalistycznego słownictwa i bezpośrednich odniesień do prac filozoficznych. Chodzi o filozofowanie zgodne z rozumem, „który jest najlepszym doradcą”, jak mawiał Sokrates na ateńskim rynku. Taka formuła daje unikalną szansę na aktywizację osób, które na co dzień być może nie mają kontaktu z filozofią jako dyscypliną wiedzy.

Gościem najbliższego spotkania będzie Anna Dziedzic, urodzona w 1975 roku. Ukończyła filozofię w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorat „Antropologia filozoficzna Edwarda Abramowskiego” (wydany: Wrocław 2010). Od 2007 roku pracuje w Zakładzie Historii Filozofii Polskiej. Zajmuje się historią filozofii polskiej, a głównie filozofią przełomu XIX i XX wieku i filozofią religii.

„Pisma filozoficzno-psychologiczne” Edwarda Abramowskiego, wybór, przedmowa i opracowanie Anna Dziedzic. Seria „Klasycy Polskiej Nowoczesności”, wyd. Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego, Warszawa 2016

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia i Fundacja Vademecum. Teologia Polityczna jest jednym z patronów medialnych cyklu.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Nowy początek” prof. Vittorio Possentiego!
Wydaj „Nowy początek” prof. Possentiego z Teologią Polityczną
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.