Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Antoni Libera o „Wtedy gdy” Samuela Becketta. Zapraszamy na spotkanie

Antoni Libera o „Wtedy gdy” Samuela Becketta. Zapraszamy na spotkanie

Zapraszamy dzisiaj (7 czerwca) na kolejne seminarium poświęcone twórczości Samuela Becketta w ramach cyklu „Libera tłumaczy klasyków”. Tym razem Antoni Libera przybliży uczestnikom interpretacyjne zawiłości późnego dramatu irlandzkiego pisarza: „Wtedy gdy”.

Kiedy: 7 czerwca (czwartek)
Godzina: 18:00 
Gdzie: Warszawa, ul. Koszykowa 24/7 – redakcja Teologii Politycznej. 
Wstęp wolny!

Tytuł: O kim i o czym pisze Beckett w późnym dramacie Wtedy gdy
Prowadzi: Antoni Libera


Zapraszamy na kolejną Beckettowską odsłonę cyklu wykładów „Libera tłumaczy klasyków”. W trakcie poprzedniego spotkania Antoni Libera czytał i objaśniał wybrane fragmenty „Ostatniej taśmy”, tym razem zaś naszą uwagę kierować będzie na niuanse późnej sztuki irlandzkiego pisarza: „Wtedy gdy”.

Podczas spotkania Antoni Libera odsłoni przed nami niezwykle bogatą warstwę paraboliczną tej krótkiej sztuki. Udzielone interpretacyjne wskazówki i znajomość idiosynkrazji warsztatu Becketta pozwolą słuchaczom zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie: „O kim i o czym pisze Beckett w późnym dramacie Wtedy gdy?”.

***

„Wtedy gdy” (oryg. That Time) to sztuka teatralna ukończona przez Becketta w 1975 roku. Jej premiera miała miejsce w 1976 roku w Royal Court Theatre w Londynie. Podobnie jak „Ostatnia taśma”, została ona napisana z myślą o irlandzkim aktorze, Patricku Magee. Ze wcześniejszą sztuką „Wtedy gdy” dzieli również pewien zabieg formalny: w obu sztukach na scenie obserwujemy reakcje starca, wsłuchanego w głos przypominający mu zdarzenia z przeszłości. W przeciwieństwie jednak do „Ostatniej taśmy”, głos nie został celowo utrwalony przez bohatera, ten zaś również nie reaguje nań w sposób inny niż niewerbalny. Cały tekst sztuki rozpisany jest na trzy głosy, opisujące w różnych konfiguracjach historie z młodości, wieku dojrzałego i starości bohatera. 

Wydarzenie na Facebooku

NCK Kult Interw 2018 rgb


Jeżeli podobał się Państwu ten artykuł?

Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.

Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.