Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

5. edycja Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Przeczytaj raport

5. edycja Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Przeczytaj raport

Fundacja Świętego Mikołaja zakończyła 5. edycję Akademii Liderów. Zapraszamy do zapoznania się z raportem z podjętych działań, a przede wszystkim z autorskimi projektami społecznymi, zrealizowanymi przez młodych liderów w swoich miejscowościach.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja powstała, aby wyszukiwać i kształcić wyjątkowo zaangażowaną młodzież (w wieku 16-20 lat) do pełnienia funkcji liderów w swoich społecznościach lokalnych, a w przyszłości angażowania się w organizację życia publicznego Polski. W 5. edycji projektu, realizowanej w 2019 roku wzięło udział 30 osób z całej Polski, w tym 25 osób z mniejszych miejscowości (poniżej 100 000 mieszkańców). Uczestnicy zostali wyłonieni w procesie rekrutacji, wysyłając do Fundacji Świętego Mikołaja pomysł na zrealizowanie autorskiego projektu społecznego w swojej miejscowości. Poprzez udział w Akademii Liderów uczestnicy zostali przygotowani do efektywnego zrealizowania swoich działań o charakterze społecznym. Wierzymy, że dzięki temu doświadczeniu wzrosły ich kompetencje, ale także rozwinęły się ich charaktery i poczucie odpowiedzialności za wspólne sprawy i wspólne dobro.

Każdy z uczestników wziął udział w 10-dniowej szkole letniej (22-31 lipca 2019 r.) [Przeczytaj relację z inauguracji]. Szkoła letnia prowadzona była w pięknym klasztorze pallotynów na Karczówce pod Kielcami. Jest to klimatyczny 400-letni budynek klasztorny, na wzgórzu otoczonym lasem.

Po szkole letniej uczestnicy mieli 3 miesiące na realizację autorskich projektów społecznych lub historycznych w swoich środowiskach. Przez cały ten czas mieli możliwość konsultacji z tutorami i uzyskania wsparcia oraz motywacji od pracowników Fundacji Świętego Mikołaja. W tym czasie tutorzy przeprowadzili sumarycznie ok. 90 godzin konsultacji z uczestnikami Akademii, wspierając ich w realizacji projektów, motywując i pomagając znaleźć dobre rozwiązania w trudnych sytuacjach. W efekcie zrealizowanych przez młodych liderów zostało 24 autorskich lokalnych projektów, z czego niektóre projekty prowadzone były indywidualnie, a niektóre w zespołach dwuosobowych.

Ostatnim etapem Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja była szkoła zimowa, która odbyła się w Warszawie w dniach 5-7 grudnia 2019 r. W trakcie szkoły zimowej uczestnicy prezentowali efekty i rezultaty zrealizowanych przez siebie projektów, a tutorzy przekazali młodym liderom wskazówki do dalszej pracy. Inauguracja szkoły zimowej Akademii Liderów odbyła się w warszawskiej Kinotece. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć film „Eter” Krzysztofa Zanussiego, a następnie zadać pytania samemu reżyserowi [Przeczytaj relację ze spotkania z Krzysztofem Zanussim].

Link do całości raportu


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.