Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Roger Scruton: Zrozumieć muzykę

Roger Scruton: Zrozumieć muzykę

Nakładem Fundacji inCanto po raz pierwszy w języku polskim ukazała się książka „Zrozumieć muzykę" autorstwa sir Rogera Scrutona.

Wydana w 2016 roku przez wydawnictwo Bloomsbury książka Zrozumieć muzykę to zbiór obszernych esejów z dziedziny filozofii i estetyki muzyki. Po raz pierwszy czytelnik ma okazję przeczytać powyższą publikację w języku polskim. Sir Roger Scruton był wybitnym pisarzem i filozofem, angażującym się również we współczesną polityczną i kulturalną debatę z pozycji myśliciela konserwatywnego, był szczególnie znany jako polemista. Przez ponad trzy dekady wykładał na uczelniach po obydwu stronach Atlantyku, m. in.: w Birkbeck College, Boston University, University of Buckingham. Jest autorem ponad 40 książek. Przetłumaczona na język polski przez Katarzynę Marczak książka Zrozumieć muzykę to druga, obok Muzyka jest ważna, pozycja sir Rogera Scrutona wydana przez Fundację inCanto. Pierwsza część tekstów przybliża zagadnienia teoretyczne muzyki takie jak dźwięk, harmonia, rytm, ekspresja. Dalsze rozdziały to analiza subiektywnie wybranych przez Scrutona kompozytorów, teoretyków i ich twórczości. Wyjątkowym uzupełnieniem całości jest wstęp pióra Antoniego Libery.

Tytuł: Zrozumieć muzykę
Autor: Roger Scruton
Wydawca: Fundacja inCanto
Rok wydania: 2022
Oprawa: twarda

Spis treści:

Czemu służy muzyka?

1. Wprowadzenie
2. Dźwięki
3. Wittgenstein o muzyce
4. Ruch
5. Ekspresja
6. Rytm
7. Mój Mozart
8. IX Symfonia Beethovena
9. Sąd nad Richardem Wagnerem
10. Pierwsze spojrzenie na Pierścień Nibelunga
11. Prawdziwy autorytet: Janáček, Schönberg i my
12. O Szymanowskim
13. Po co czytać Adorno?

Książka dostępna jest na stronie Wydawcy


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.