Zbigniew Herbert bohaterem Dominikańskiego Festiwalu Filmowego „Slavangard”

Zbigniew Herbert bohaterem Dominikańskiego Festiwalu Filmowego „Slavangard”

Nasz festiwal zmierza ku końcowi, natomiast nie przestajemy dbać o to, aby ostał się u Państwa zachwyt nad twórczością Herberta. Dorobek poety zainspirował również organizatorów 13. edycji Dominikańskiego Festiwalu Filmowego „Slavangard”, który odbędzie się w dniach 16-19 maja 2019 r. w Krakowie.

13. edycja Festiwalu organizowana jest pod hasłem Potęga smaku. Te słowa mają być dla twórców zachętą do zgłębienia dorobku literackiego poety oraz inspiracją do stworzenia audiowizualnej interpretacji konkretnego dzieła.

Na ostatnim spotkaniu gościliśmy przedstawicieli Slavangardu, którzy w przerwie opowiedzieli zainteresowanym gościom o historii festiwalu, specyfice i celach działalności, a także szczegółach dotyczących konkursu.

Materiały z informacjami będą dostępne również na kolejnym spotkaniu.

***

Slavangard to festiwal filmów krótkometrażowych o zasięgu ogólnopolskim, który przeznaczony jest dla wszystkich duszpasterstw, wspólnot i instytucji chrześcijańskich w Polsce oraz twórców indywidualnych. Głównymi celami festiwalu są rozpowszechnianie kultury filmowej, umożliwienie uczestnikom rozwoju w zakresie sztuki kinematografii, a przede wszystkim stworzenie okazji do spotkania się wszystkich członków wspólnot z całego kraju.

13. edycja Festiwalu potrwa od 16 do 19 maja 2019 roku, a jej głównym punktem będzie uroczysta Gala Finałowa, podczas której wręczone zostaną nagrody w ramach dwóch konkursów: filmowego oraz fotograficznego.

Organizatorem 13. Dominikańskiego Festiwalu Filmowego Slavangard jest Klasztor Ojców Dominikanów w Krakowie za pośrednictwem Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” w Krakowie i z pomocą obecnego duszpasterza o. Janusza Pydy OP.

Więcej informacji na stronie internetowej Festiwalu


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.