Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Zapraszamy nowe szkoły do programu Stypendia św. Mikołaja!

Zapraszamy nowe szkoły do programu Stypendia św. Mikołaja!

Fundacja Świętego Mikołaja zaprasza do przystąpienie do programu Stypendia św. Mikołaja nowe szkoły. Szkoły będą mogły skorzystać z systemu dopłat do stypendiów dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin i pełnego wsparcia organizacyjnego od Fundacji. Jeżeli wierzysz, że da się budować kulturę solidarności w społecznościach szkolnych, przekaż informacje o programie Stypendia św. Mikołaja szkole w Twoim sąsiedztwie.

Trwa akcja Wiosną Stypendia Rosną. W jej ramach zebrane przez szkoły fundusze na stypendia dla zdolnych i zaangażowanych uczniów z niezamożnych rodzin zostaną podwojone przez Fundację Świętego Mikołaja. Warunkiem jest przystąpienie szkoły do programu Stypendia św. Mikołaja. Uczniowie, którzy otrzymają stypendia mogą przeznaczyć je na rozwój pasji i talentów, w tym opłacenie zajęć dodatkowych, zakup sprzętu sportowego czy materiałów plastycznych.

„Naszym marzeniem jest by w Polsce nie było ani jednego dziecka, które ze względu na sytuację finansową nie może rozwijać swoich pasji i talentów. Wierzymy, że może się to udać jedynie dzięki solidarnemu zaangażowaniu społeczności szkolnych” – mówi Dariusz Karłowicz prezes Fundacji Świętego Mikołaja. Z tego marzenia narodził się program Stypendia św. Mikołaja, który jest jedynym programem stypendialnym w Polsce angażującym zarówno szkoły, absolwentów i środowisko lokalne na rzecz wybitnie zdolnych choć ubogich młodych osób.

Fundacja Świętego Mikołaja wspiera szkoły, które wejdą do Programu: prowadzi system dopłat do stypendiów, udostępnia portal ułatwiający administrację programem stypendialnym w szkole oraz dedykowane szkolne subkonto, przekazuje też wiedzę, potrzebne materiały i prowadzi szkolenia dla szkolnych koordynatorów programu stypendialnego. Za swoją pomoc Fundacja nie pobiera żadnych opłat i prowizji. 

W ramach akcji Wiosną Stypendia Rosną Fundacja Świętego Mikołaja podwaja wszystkie środki na stypendia zebrane przez szkoły w okresie od 21 marca do 10 czerwca 2019 r., o ile szkoła przystąpi do programu Stypendia św. Mikołaja i zbierze w tym czasie min. 500 zł.  Do programu zapraszamy wszystkie szkoły!

Pierwsze szkoły przystąpiły do programu Stypendia św. Mikołaja już w 2010 roku. Dziś wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja program tworzy kilkaset szkół, w których przyznanych zostało ponad 2 400  stypendiów dla zdolnych uczniów.

Stypendium św. Mikołaja może zmienić życie dziecka w potrzebie

Stypendia św. Mikołaja trafiają do dzieci z rodzin o niewysokich dochodach, które już wykazały się wysokimi osiągnięciami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi, a także potrafią uwagę poświęcaną na własny rozwój łączyć z zaangażowaniem społecznym na rzecz innych. Uczniowie, którzy otrzymują stypendia mogą przeznaczyć je na rozwój pasji i talentów, w tym opłacenie zajęć dodatkowych, zakup sprzętu sportowego czy materiałów plastycznych.

Stypendium ma szansę zmienić życie młodych twórców, sportowców czy naukowców. Jest również inwestycją i nadzieją, na to że wyjątkowy potencjał drzemiący w dzieciach i młodzieży nie zostanie stracony, ale wykiełkuje aby w przyszłości służyć milionom Polaków. Dowodem na to mogą być słowa Kacpra, alumna programu Stypendia św. Mikołaja, który obecnie studiuje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym: „Stypendium to nie jest tylko określona kwota pieniędzy, to bagaż zaufania osób, które brały udział w zbiórce. Dzięki niemu uczymy się odpowiedzialności, ponieważ ludzie, którzy nam zaufali, liczą teraz na nasz sukces i nie możemy ich zawieść.”

Program Stypendia św. Mikołaja buduje kulturę solidarności

Program Stypendia Świętego Mikołaja zmienia nie tylko życie konkretnych potrzebujących dzieci, ale także całe społeczności wzmacniając kulturę solidarności i odpowiedzialności za siebie nawzajem.

„Udział w programie powoduje zmianę w nastawieniu ludzi do samych siebie i otaczającego świata. Dzięki aktywnemu zaangażowaniu się w akcje  młodzież  staje się agentami społecznej zmiany.  Docenione dzieci i młodzież są dla innych wzorem do naśladowania. Udział uczniów pokazuje, że można skutecznie działać na rzecz poprawy życia swojej rodziny czy swojej szkoły oraz, że można skutecznie pracować w środowisku lokalnym” – dzieli się swoim doświadczeniem Barbara Sałosz, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych.

Każdego roku prowadzony jest konkurs „Solidarna Szkoła”, w ramach którego nagradzane są najbardziej zaangażowane szkoły, a gala odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Banerek 975x266

Szkoło dołącz!

Szkoło dołącz, jeżeli tak jak my wierzysz, że dzięki solidarnym więziom między uczniami, nauczycielami, rodzicami, absolwentami i całą społecznością lokalną można umożliwić rozwój talentów i pasji dzieciom, którym brakuje na to środków finansowych. 

Szkoło dołącz, jeżeli chcesz skorzystać z systemu dopłat, otworzyć dedykowane subkonto stypendialne dla swoich uczniów i mieć dostęp do wiedzy i potrzebnych narzędzi aby prowadzić program stypendialny w szkole.

Więcej informacji na stronie: www.mikolaj.org.pl/dla-szkol


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.