„Wolność w antropologii Karola Wojtyły” – spotkanie z Stanisławem Grygielem

„Wolność w antropologii Karola Wojtyły” –  spotkanie z Stanisławem Grygielem

W piątek, 7 września w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11 o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z wybitnym filozofem, Stanisławem Grygielem pod tytułem „Wolność w antropologii Karola Wojtyły”.

Stanisław Grygiel wygłosi referat poświęcony antropologii Jana Pawła II w 50. rocznicę ogłoszenia encykliki Humanae vitae. Dyskusję po wygłoszeniu referatu będzie moderował ks. dr Paweł Gałuszka. To niepowtarzalna okazja, by wysłuchać jednego z najwybitniejszych znawców antropologii chrześcijańskiej oraz bliskiego współpracownika Ojca Świętego Jana Pawła II. Wydarzenie wpisuje się w obchody 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Stanisław Grygiel jest filozofem i filologiem. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, zaś w 1965 uzyskał stopień doktora filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie jego promotorem był Karol Wojtyła. Wykładał między innymi na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.

W latach 1963-1980 był redaktorem miesięcznika „Znak” w Krakowie. Jest również współzałożycielem kwartalnika „Il Nuovo Areopago” i jego redaktorem naczelnym do 2002 roku.

Był konsultorem Papieskiej Rady ds. Rodziny. Kierował katedrą Karola Wojtyły na Papieskim Instytucie Jana Pawła II przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.W 1991 jako konsultor był uczestnikiem Synodu Biskupów dla Europy; po raz drugi uczestniczył w nim w roku 1999 wraz z małżonką. Wraz z żoną należeli również do grona przyjaciół Jana Pawła II. Jest autorem książek „Na ścieżkach prawdy. Rozmawiając z Janem Pawłem II”, „Jestem, więc modlę się” oraz „Od początku – na zawsze. Miłujmy prawdę małżeństwa”.

Mieszka w Rzymie i Krakowie.

Przeczytaj: Stanisław Grygiel – Europa to wydarzenia duchowe

Link do wydarzenia na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.