Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

„Wolność w antropologii Karola Wojtyły” – spotkanie z Stanisławem Grygielem

„Wolność w antropologii Karola Wojtyły” –  spotkanie z Stanisławem Grygielem

W piątek, 7 września w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11 o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z wybitnym filozofem, Stanisławem Grygielem pod tytułem „Wolność w antropologii Karola Wojtyły”.

Stanisław Grygiel wygłosi referat poświęcony antropologii Jana Pawła II w 50. rocznicę ogłoszenia encykliki Humanae vitae. Dyskusję po wygłoszeniu referatu będzie moderował ks. dr Paweł Gałuszka. To niepowtarzalna okazja, by wysłuchać jednego z najwybitniejszych znawców antropologii chrześcijańskiej oraz bliskiego współpracownika Ojca Świętego Jana Pawła II. Wydarzenie wpisuje się w obchody 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Stanisław Grygiel jest filozofem i filologiem. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, zaś w 1965 uzyskał stopień doktora filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie jego promotorem był Karol Wojtyła. Wykładał między innymi na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.

W latach 1963-1980 był redaktorem miesięcznika „Znak” w Krakowie. Jest również współzałożycielem kwartalnika „Il Nuovo Areopago” i jego redaktorem naczelnym do 2002 roku.

Był konsultorem Papieskiej Rady ds. Rodziny. Kierował katedrą Karola Wojtyły na Papieskim Instytucie Jana Pawła II przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.W 1991 jako konsultor był uczestnikiem Synodu Biskupów dla Europy; po raz drugi uczestniczył w nim w roku 1999 wraz z małżonką. Wraz z żoną należeli również do grona przyjaciół Jana Pawła II. Jest autorem książek „Na ścieżkach prawdy. Rozmawiając z Janem Pawłem II”, „Jestem, więc modlę się” oraz „Od początku – na zawsze. Miłujmy prawdę małżeństwa”.

Mieszka w Rzymie i Krakowie.

Przeczytaj: Stanisław Grygiel – Europa to wydarzenia duchowe

Link do wydarzenia na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.