Wojciech Tomczyk w radiowej „Dwójce”

Wojciech Tomczyk w radiowej „Dwójce”

Gościem wczorajszej audycji „O wszystkim z kulturą” był Wojciech Tomczyk, który dzień wcześniej został wyróżniony Nagrodą Literacką Skrzydła Dedala 2018. Zapraszamy do wysłuchania audycji na stronie radiowej „Dwójki”.

Laureat „Skrzydeł Dedala” był gościem audycji „O wszystkim z kulturą” prowadzonej przez Jakuba Kuklę. – Nie czuję się mistrzem pięknego słowa, wzorem dla mnie jest prostota i lakoniczność pisarzy takich jak Maria Dąbrowska, a z drugiej strony XX-wieczna neobarokowa twórczość w rodzaju Witkacego, Mrożka, czy Gombrowicza – wyznał autor Dramatów.

Pytany o utwory zawarte w zbiorze wydanym przez Teologię Polityczną stwierdził, że wszystkie powstały z wewnętrznej potrzeby. – Ktoś musiał poruszyć te tematy. Coś musi we mnie głęboko siedzieć, żebym to na serio napisał. Muszę dużo dać z siebie, pisać otwarcie, muszę mówić o moich prawdziwych niepokojach – mówił Wojciech Tomczyk o swoich utworach. 

Nagrodzony zbiór dramatów Wojciecha Tomczyka ukazał się na początku listopada staraniem Teologii Politycznej oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego. W jego skład wchodzą następujące dzieła: Wampir, Bezkrólewie, Norymberga i Marszałek. 

We wtorek 18 grudnia, Wojciech Tomczyk został wyróżniony „Skrzydłami Dedala” – jak pisało jury – „za odwagę zmierzenia się z dramatycznymi tematami historii współczesnej, przedstawionymi w oryginalnej formie, z niezwykłym kunsztem artystycznym, i nawiązującymi do najwybitniejszych osiągnięć polskiej oraz europejskiej tradycji literackiej”.

Link do audycji na stronie radiowej „Dwójki”

Dramaty Wojciecha Tomczyka można kupić w księgarni Teologii Politycznej


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii PolitycznejKliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.