Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Wojciech Tomczyk w radiowej „Dwójce”

Wojciech Tomczyk w radiowej „Dwójce”

Gościem wczorajszej audycji „O wszystkim z kulturą” był Wojciech Tomczyk, który dzień wcześniej został wyróżniony Nagrodą Literacką Skrzydła Dedala 2018. Zapraszamy do wysłuchania audycji na stronie radiowej „Dwójki”.

Laureat „Skrzydeł Dedala” był gościem audycji „O wszystkim z kulturą” prowadzonej przez Jakuba Kuklę. – Nie czuję się mistrzem pięknego słowa, wzorem dla mnie jest prostota i lakoniczność pisarzy takich jak Maria Dąbrowska, a z drugiej strony XX-wieczna neobarokowa twórczość w rodzaju Witkacego, Mrożka, czy Gombrowicza – wyznał autor Dramatów.

Pytany o utwory zawarte w zbiorze wydanym przez Teologię Polityczną stwierdził, że wszystkie powstały z wewnętrznej potrzeby. – Ktoś musiał poruszyć te tematy. Coś musi we mnie głęboko siedzieć, żebym to na serio napisał. Muszę dużo dać z siebie, pisać otwarcie, muszę mówić o moich prawdziwych niepokojach – mówił Wojciech Tomczyk o swoich utworach. 

Nagrodzony zbiór dramatów Wojciecha Tomczyka ukazał się na początku listopada staraniem Teologii Politycznej oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego. W jego skład wchodzą następujące dzieła: Wampir, Bezkrólewie, Norymberga i Marszałek. 

We wtorek 18 grudnia, Wojciech Tomczyk został wyróżniony „Skrzydłami Dedala” – jak pisało jury – „za odwagę zmierzenia się z dramatycznymi tematami historii współczesnej, przedstawionymi w oryginalnej formie, z niezwykłym kunsztem artystycznym, i nawiązującymi do najwybitniejszych osiągnięć polskiej oraz europejskiej tradycji literackiej”.

Link do audycji na stronie radiowej „Dwójki”

Dramaty Wojciecha Tomczyka można kupić w księgarni Teologii Politycznej


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Kotwice w niebie” Rémiego Brague'a po polsku
Zostań współwydawcą pierwszego tłumaczenia książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.