W wieku 94 lat odszedł Franciszek Pieczka

W wieku 94 lat odszedł Franciszek Pieczka

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o tym, że dziś, w wieku 94 lat zmarł Pan Franciszek Pieczka, wybitny aktor filmowy i teatralny oraz wieloletni przyjaciel Fundacji Świętego Mikołaja.

Pan Franciszek od wielu lat był ambasadorem programu stypendialnego Fundacji – mającego na celu wspieranie rozwoju utalentowanych dzieci z niezamożnych rodzin – i użyczył głosu Świętemu Mikołajowi w materiałach Fundacji. W całym zespole Fundacji pozostawił po sobie niezatarte wspomnienie profesjonalizmu i ciepła. Będzie nam go bardzo brakować. Składamy wyrazy współczucia i wsparcia dla rodziny i bliskich pogrążonych w żałobie. 

Fot. Kaśka Marcinkiewicz


 

Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Spójrzmy na nowoczesność oczami prof. Remiego Brague'a - "Umiarkowanie nowoczesny" po raz pierwszy po polsku
Zostań współwydawcą najnowszej książki prof. Remiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.