Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

W ramach programu Literatura 2020 ukaże się polskie tłumaczenie książki Leo Straussa „Xenophon's Socratic Discourse. An Interpretation of the Oeconomicus”

W ramach programu Literatura 2020 ukaże się polskie tłumaczenie książki Leo Straussa „Xenophon's Socratic Discourse. An Interpretation of the Oeconomicus”

Fundacja Świętego Mikołaja we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Książki realizuje projekt w ramach programu Literatura 2020, w ramach którego zostanie wydane polskie tłumaczenie książki Leo Straussa „Xenophon's Socratic Discourse. An Interpretation of the Oeconomicus”.

„Xenophon's Socratic Discourse. An Interpretation of the Oeconomicus” jest jednym z najważniejszych dzieł w dorobku wybitnego filozofa polityki XX wieku, który w decydującym stopniu wpłynął na współczesny profil intelektualny i kulturowy amerykańskiego konserwatyzmu. „Xenophon's Socratic Discourse. An Interpretation of the Oeconomicus” to także najważniejsza w literaturze XX-wiecznej próba dowartościowania Ksenofontowego świadectwa na temat Sokratesa – centralnej postaci nie tylko europejskiej filozofii politycznej, lecz także kultury myślenia. Udostępnienie polskiemu czytelnikowi tej nigdy nietłumaczonej na nasz język pracy przyczyni się do lepszego zrozumienia zarówno procesów kształtujących nowoczesny konserwatyzm, jak i fundamentów europejskiego myślenia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

57


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.