Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

W ramach programu Literatura 2020 ukaże się polskie tłumaczenie książki Johna Finnisa „Aquinas: Moral, Political, and Legal Theory”

W ramach programu Literatura 2020 ukaże się polskie tłumaczenie książki Johna Finnisa „Aquinas: Moral, Political, and Legal Theory”

Fundacja Świętego Mikołaja we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Książki realizuje projekt w ramach programu Literatura 2020, w ramach którego zostanie wydane polskie tłumaczenie książki Johna Finnisa „Aquinas: Moral, Political, and Legal Theory”.

Problem etycznych fundamentów państwa i prawa należy do podstawowych problemów, istotnych dla zrozumienia ludzkiej kultury, a w sposób szczególny – sposobu funkcjonowania wspólnoty politycznej. Poświęcona temu zagadnieniu książka Johna Finnisa „Aquinas: Moral, Political, and Legal Theory” jest najwybitniejszą we współczesnym piśmiennictwie filozoficznym próbą systematycznej i zarazem aktualizującej interpretacji doktryny prawnonaturalnej świętego Tomasza z Akwinu. Nie pozostawia to wątpliwości co do jej kluczowego wkładu nie tylko do filozofii, lecz także do kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

56


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.